תוכן [ הסתר ]

תיירות הפנים בישראל מתפתחת ומשגשת משנה לשנה (להוציא שנים בהן היו מלחמות, כמובן). חופשות חגים וסופי שבוע פנויים נוטים לגרום לישראלים רבים לארוז את פקלאותיהם ולנוע לעבר שלל אתרי תיירות בארץ ויש לא מעט כאלה. משרד התיירות הישראלי מסייע ומעודד אלפי אנשים בכל שנה להקים וליזום מוקדי תיירות ברחבי הארץ.

מגמת העלייה בתיירות הפנים היא עובדה שאין עליה עוררין, הסיבות לכך נעוצות ככל הנראה בעליה ברמת החיים כמו גם בעליה בכמות שעות הפנאי של הישראלים. נתון זה גם עולה בקנה אחד עם שאר המדינות המערביות המתועשות המדווחות גם הן על עלייה באיכות החיים ובהיקף שעות הפנאי.אינדיקציה לעלייה באיכות חיינו היא למשל השכיחות העולה בהתמדה שבה מקומות העבודה שלנו מוציאים אותנו לחופשות מאורגנות.

קצת מידע סטטיסטי בנושא תיירות פנים

  • על פי מחקרים שנעשו לאחרונה עולה כי הישראלי הממוצע יוצא לפחות לשתי חופשות בשנה, נתון זה מאגד בתוכו הן חופשות בחו"ל והן חופשות בארץ.
  • נכון ל-2007 הישראלים עדיין מעדיפים לנפוש בבתי מלון, מעל 83% מן הישראלים מעדיפים חופשה במלון, 8% מתאכסנים בצימרים והיתר נוטים להעדיף התאכסנות בבתי הארחה ואכסניות.
  • ב-2007 נספרו מעל 15 מיליון לינות ישראלים בבתי הנופש בישראל, מבית מלון ועד אכסניות.
  • המחקרים מראים כי חלה עלייה של אחוז אחד בתפוסת המלונות ביחס לשנה שעברה
  • לפחות שישים ושמונה אחוזים מהאזרחים בישראל יוצאים לפחות לחופשה אחת בשנה, או בארץ או בחו"ל

משרד התיירות, כאמור, מפרסם מדי שנה סטטיסטיקות בנושאי תיירות פנים המעידות על גידול בתיירות הפנים בישראל – גידול הנראה כמתמיד בשנים האחרונות.

בנוסף לפרסומי הסטטיסטיקות, משרד התיירות מפרסם את חזונו ויעדיו מדי סוף שנה המתייחסים לשנה הבאה – פרסום המיועד גם לציבור הרחב. כך לדוגמא בסוף 2006 תחילת 2007 פרסם משרד התיירות את יעדיו ותוכניותיו לשנת 2007, ואלו הם היעדים שפורסמו:

  • משרד התיירות תכנן לפרסם כבר בתחילת 2007 כתבות ומידע אודות מקומות בילוי וטיולים אפשריים דווקא בתקופת החורף. הכתבות אמורות להתפרסם במגזין ארבע עונות של ידיעות אחרונות.
  • קידום התיירות באוכלוסייה הדרוזית והצ'רקסית בצפון על ידי פרסום ומיתוג.
  • שיתוף פעולם גדול יותר עם גופי תיירות שונים בארץ, החל משיתוף פעולה עם סוכני נסיעות ועד רשות הטבע והגנים.
  • פרסום ועידוד התיירות לכיוון הצפון, שסבל ממלחמה בקיץ 2006, דרך פרסום במקומונים דווקא במרכז הארץ.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2021

קישורים מהירים