תיירות בישראל
דף הבית
»
תיירות נכנסת

תיירות נכנסת

 

עוד על תיירות נכנסת:

 

מצב התיירות הנכנסת לישראל, כמו תיירות הפנים בישראל, נמצאת במגמת עלייה. מגמה זו גם עולה בקנה אחד עם שאר מדינות העולם. גם הן מדווחות על עלייה מתמידה בתיירות הנכנסת. התיירות הנכנסת מושפעת במידה רבה מן המצב המדיני-פוליטי באזורינו. שנים בהן יש מלחמה, כגון זו שהייתה ב-2006, משפיעות לרעה על התיירות הנכנסת בפרט ומשאירה את חותמה על המצב הכלכלי בכלל.

   

על פי נתוני משרד האוצר, ישראל מצליחה למשוך תיירים מכל מקום בעולם, אולם אחוז התיירים הגדול ביותר נרשם דווקא מאירופה. מתוך האירופאים, התיירים האנגלים והצרפתים נוטים להגיע לארץ בשכיחות הגבוהה ביותר. היבשת השנייה ממנה מרבים לבוא תיירים לישראל היא ארצות הברית.

מסקר שערך משרד התיירות עולה כי מרבית התיירות הנכנסת היא של תיירים יהודיים, בעיקר תיירים יהודים מצרפת. אחריהם נוטים להגיע תיירים נוצריים מן הזרמים השונים. עוד הראה הסקר כי תכלית הביקור של מרבית התיירים הנכנסים לישראל היא ביקור קרוביהם, נתון שעולה בקנה אחד עם הממצא שתיירות נכנסת היא ברובה של יהודים.

מרבית התיירים מגיעים דרך האויר ורק חלק קטן מהם מגיע דרך היבשה וחלק עוד יותר קטן מהם מגיע דרך הים. מבחינת גיל התיירים המגיעים לישראל- נראה כי תיירים בגילאי 45-64 מהווים את החלק הארי של התיירות הנכנסת לשיראל. אחריהם ברשמיה הם תיירים בני 30 עד 44. אולם מסתמנת עלייה בכמות התיירים הנכנסים בגילאי 20 עד 24, אך הם עדיין מגיעים בשכיחות נמוכה יותר מגילאי 30 עד 64.

נראה כי ירושלים מהווה מקור משיכה עיקרי בישראל עבור תיירים הבאים מן העולם, נתון שעומד בניגוד לתייר הישראלי, המעדיף באופן ברור את אילת כמקור תיירותי, שם גם נרשמת התפוסה הגדולה ביותר של חדרי מלון.

ענף התיירות הנכנסת מהווה מקור הכנסה של מטבע זר החשוב מאוד לכלכלת המדינה ומהווה כ-11 אחוז מסך כל ייצוא השירותים של מדינת ישראל והוא גם הענף שמביא את ערך המוסף הגבוה ביותר.

לעסקים העוסקים בענף התיירות הנכנסת, יש סיוע מיוחד מטעם משרד התיירות, קרן שכל תכליתה היא סיוע לעוסקים בתיירות הנכנסת לישראל. "קרן שיווק למארגני תיירות בישראל" שמה. הקרן הזו לוקחת חלק מהוצאות השיווק של אותם עסקים במטרה לעזור לאותם עסקים חשובים שמהווים מקור משיכה לתיירים הנכנסים לישראל.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.