תיירות בישראל
דף הבית
»
אילת ודרום הארץ
»
אטרקציות באילת
»
ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת - שחייה עם דולפינים

על האתר - ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בסביבתה הטבעית, שגרת חיים של צייד, משחק, חיזור וחברה. הם חופשיים לבחור בין להיות בקרבת הצוללים והשחיינים או להמשיך בשגרת חייהם בלהקה. העובדה שהדולפינים בוחרים להיות בקרבתנו, מרצונם החופשי, מחזקת בעיננו את אמיתות הקשר הנרקם בינינו אומרים מנהלי האתר, שמאז הקמתו בסוף שנות ה -80 שומרים באדיקות על עקרונות אלו. הגישה לדולפינים מבוססת על יחס של כבוד, וכל קשר וקרבה עם בני-אדם במים, נוצרים ביוזמתם של הדולפינים, וללא תמורה מעבר לסיפוק יצר הסקרנות כלפי בני-אדם, וההנאה שבקשר הפיזי והנפשי עימם. הרצון להעמקת הקשר בין האדם לסביבה, מיושם בריף הדולפינים באופן שונה ממקומות אחרים בעולם, החל מהתנאים הפיזיים וכלה ביחס החם ובשיטת העבודה עם הדולפינים, מה שהופך את הצלילה והשהייה בו לחוויה מיוחדת במינה ובלתי נשכחת

   

איך מגיעים? מאילת לכיוון טבה אחרי הנמל האזרחי. במגרש חנייה גדול מצידו השמאלי של הכביש ניתן להחנות את הרכב ולהכנס לאתר ריף הדולפינים. כדאי לדעת כי בקיץ, סופי שבוע וחופשות, מגרש החנייה מתמלא כבר בשעות הבוקר המוקדמות ומומלץ להקדים.

כניסה: ההגעה אל המים ואתר הצלילה היא דרך שער הכניסה של האתר. למשתתפים בפעיליות הצלילה הכניסה ללא תשלום.

איך צוללים באתר? בשל אופיו המיוחד של האתר, ועל מנת להימנע מפגיעה במרקם חייהם של הדולפינים, הכניסה לאתר הצלילה היא רק בהדרכת מדריך צלילה מקומי. פעילויות הצלילה והשחייה במקום הן משעה 08:30 בבוקר ועד 15:00 אחה"צ (השעה האחרונה שבה ניכנסים למים) ומספר הצוללים במים מוגבל.

מי יכול לצלול באתר? פעילות הצלילה מתאימה לצוללים מוסמכים בכל הדרגות ואם אתם נזקקים לצלילת רענון, תוכלו לבצע אף אותה בחברת הדולפינים. אולם גם שאינו צולל מוסמך יכול להשתתף בצלילת היכרות או שחייה בקבוצה עם הדולפינים.

גישה לנכים - להבדיל ממרבית אתרי הצלילה, אתר הצלילה בריף הדולפינים מאפשר גישה נוחה לבעלי מוגבלויות ואף מחזיק כסאות גלגלים מיוחדים המאפשרים גישה עד לתוך המים.

וכך יתדרכו אתכם מדריכי הריף לפני הכניסה למים: בזמן השחייה והצלילה אנו צופים בדולפינים ומקשיבים לקולותיהם, נהנה מקרבתם אך נעשה ככל יכולתנו שלא להפריע לפעילותםהשוטפת. דולפינים המתקרבים לבני האדם במים עושים זאת מבחירה חופשית, סקרנות וחיבה אלינו בני האדם. יכולת בחירה זו מאפשרת להם גם לא להתקרב עד כדי מגע יד. אולם זהו ביתם ואנו מכבדים את רצונם של הדולפינים ולא כופים עצמנו עליהם: לא רוכבים עליהם, לא מאכילים אותם ולא רודפים אחריהם, כאשר דולפין מתקרב ? ניתן להביט בו מקרוב, ולנהוג ע"פ הוראות המדריך. המפגש מתוך חיבה הדדית ורצון משותף, משרה הנאה ואושר רב לשני הצדדים.

מסלול הצלילה - ההגעה אל המים נעשית דרך צמחייה עבותה שמשווה למקום אווירה של ג'ונגל מסתורי. הכניסה נוחה, דרך מים דדודים וקרקעית חולית שאינה מחייבת נעלי צלילה. בעומק של כ 6 מטר שרידי ספינה טבועה וכן מספר סלעים עשירים בדגה. העומק מירבי באתר כ- 13 מטר. לאורך הרשתות החיצוניות, התוחמות את האתר התפתחו מושבות מרשימות של אלמוגים רכים. אולם מטבע הדברים האטרקציה האמיתית היא להקת הדולפינים שבמקום. קשה להסביר מה הופך את הדולפין לחביב כל כך על בני האדם, אולם בסקר שנערך לא מכבר שעסק בשאלה - מה הדבר שהיית רוצה לעשות יותר מכל, תפס המפגש עם דולפין את המקום הראשון. ואכן ישנם רבים "שנשבים" בקסמו של המקום והם חוזרים לצלול בו שוב ושוב.

מאחר השמפגש עם הדולפינים הוא כאמור הסיבה להיותכם כאן אין כל צורך להיחפז ולכסות מרחקים. לרוב עדיף להמתין בנקודה אחת, לצפות בדולפינים ולהמתין שיתקרבו. אולם אפילו יתקרבו אליכם כדי נגיעת יד אסור לגעת בדולפינים!!! עניין זה יודגש במהלך התדריך ואין לחרוג ממנו

בנוסף, תמצאו באתר את כל דגי השונית המוכרים ונקאים, שכאשר נחה עליהם הרוח, ואם אתם בחברת המדריך המתאים, יעניקו לכם ניקוי שיניים ללא תוספת מחיר...

משך הצלילה לצוללים מוסמכים הוא כ - 35-40 דקות.

חשוב לדעת

תנאי צלילה - האתר מוגן יחסית ולכן תנאי הצלילה נוחים. זרמים ורוחות אינם מהווים בעיה ואין צורך "לכסות" מרחקים בשחייה על פני המים. בכל מקרה, בימים "הנדירים" שתנאי הים אינם מאפשרים צלילה, מנהלי האתר יבטלו אל הצלילות ולא ישאירו את ההחלטה בידכם.

פינוי - מאחר שמדובר בחוף מסודר ומועדון צלילה שנמצא בשטח האתר, כל אמצעי העזרה והפינוי נמצאים בהישג יד ואין צורך להתארגן על כך מראש.

מלווים שאינם צוללים -אתר ריף הדולפינים הוא גם אתר בילוי "משפחתי". מלווים שאינם צוללים יכולים לשהות באתר (בתשלום), לצפות בדולפינים ממזחים צפים ולהנות מכל השירותים שמציע המקום הכוללים: אולם הקרנת סרטי טבע, חוף ים מסודר (ללא מציל) בר על החוף, מסעדה, מרכז הפעלה לילדי חנות מזכרות, בריכות "סתלבט על המים", חנות צילום ושירותים ומקלחות.

הזמנת צלילות - צלילות למוסמכים, צלילות היכרות ושחיות עם דולפינים ניתן להזמין דרך כל אחד ממועדוני הקבוצה, או דרך מרכז ההזמנות של ריף הדולפינים בטל': 086300111 .

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.