תוכן [ הסתר ]

לימודי סוכני נסיעות מתקיימים במכללות ואוניברסיטאות מוכרות רבות בארץ וזהו בהחלט מקצוע מבוקש בענף התיירות. הלימודים מכשירים את הסטודנט לעבודה מקצועית בתחום התיירות כסוכן נסיעות מורשה או פקיד מורשה ומעניקים תעודת גמר למסיימים את המסלול בהצלחה. כמו כן, חשוב לדעת כי סוכני נסיעות חייבים בקבלת רישוי של התאגדות סוכני הנסיעות בישראל.

במהלך הלימודים מתוודעים התלמידים לענף התיירות בכללותו, על כן אפשרויות התעסוקה העומדות בפני הסטודנטים בסיום הלימודים אינן מוגבלות. לימודי סוכני נסיעות מקנים ידע ומיומנויות המאפשר למסיימים את הלימודים להשתלב בענף התיירות בתחומים רבים - בקלות יחסית.

תנאי קבלה

מועמדים המעוניינים לקבל תעודת גמר של סוכני נסיעות זקוקים תעודת בגרות, בקיאות בשפה העיברית ואנגלית. ראיון אישי ומבחן קבלה או מיון באנגלית.

מועמדים המתכוונים להמשיך את לימודיהם לתואר אקמי (B.A) יזדקקו ציון מבחן פסיכומטרי ולבגרות מלאה, בנוסף לראיון הקבלה האישי.

מומעדים מעל גיל 30 שאין להם תעודת בגרות יתבקשו להציג, בבתי ספר מסויימים, עדות ל-12 שנות לימוד.

נושאי הלימוד בתוכנית להכשרת סוכני נסיעות

מחשבים - במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים תוכנות הקשורות לענף כגון, תוכנת כרטוס, תוכנת כרמל, תוכנת אמאדאוס, תוכנת גלבוע ונחשפים לעולם האינטרנט מן ההיבט התיירותי כגון חיפוש במאגרי מידע תיירותייים, Worldspan , אתרי און-ליין וכו'. בנוסף מלמדים גם תוכנות של אל-על, תוכנות בינלאומיות כגון SABRE.

תיירות נכנסת, תיירות פנים ותיירות יוצאת - בניית מסלולי טיולים והתאמתם לקבוצות יעד, יעדי נסיעות בארץ בעולם, תמחור טיולים. טיולים מאורגנים, נופשונים, חבילת תיור, בתי מלון, נסיעות עסקים ועוד.

מבואות לתיירות - מבנהו של ענף התיירות, שינויים ומגמות בתיירות, גיאוגרפיה, דינים וחוקים בתיירות, תרבות, דתות ואומנות.

עקרונות בניהול וניהול משרד - שיווק ומכירות, מבנה הארגון, ביטוחים, אשרות, דרכונים, ניהול משא ומתן, תקשורת ביו אישית, ניהול המשרד הממוחשב, ניהול עיסקי בהקשר התיירותי, אומנות השירות ועוד.

שירותי תיירות - סוגי תחבורה: קרקעית, אווירית וימית. השכרת רכב, טיסות שכר וכו'.

במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים סדנאות, טיולים ותוכניות העשרה שונות.

סיום הלימודים

  • משך הלימודים - תקופת הלימודים הנהוגה ללימודי הכשרת נוסעי נסיעות נעה בין שבעה חודשים לשנה.
  • תעודות - רוב בתי הספר, המכללות והאוניברסיטאות ללימודי סוכני נסיעות מעניקים תעודת גמר בחסות ממשלתית, ומקנים את הכלים לסטודנטים לעבור את הבחינה מטעם התאחדות סוכני הנסיעות בישראל המעניקה תעודת סוכן נסיעות מורשה. בנוסף, בתי ספר שונים מעניקים, לאחר שעוברים מבחנים בהצלחה, גם את התעודות הבאות: תעודה מטעם אל על הנוגעת למערכת ההזמנות, התערוף והכרטוס. תעודה של מערכת אמדאוס, סייבר וורלדספאן. ותעודת יועץ טיולים מוסמך.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2022

קישורים מהירים