תוכן [ הסתר ]

מקצוע מבוקש נוסף בענף התיירות הוא ניהול מזון ומשקאות. תוכנית הלימודים של ניהול מזון ומשקאות מיועדת לאנשים שרואים את עצמם בתפקידי מפתח ניהוליים בבתי מלון, בבתי הארחה, מסעדות וכיוצא באלו.

תוכנית הלימודים של ניהול מזון ומשקאות חושפת את הסטודנט לאומנות הבישול, לביקורת מזון, לתורת היין וביקורת משקאות כמו גם לרזי עקרונות הניהול.

בתי ספר רבים עובדים בשיתוף פעולה עם אוניבסריאות ומכללות ומאפשרים לסטודנטים לצבור נקודות זכות אקדמאיות בקורס זה ופותחים את האפשרות להמשיך לעבר תואר ראשון.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ניהול מזון ומשקאות תלויים באם הסטודנט ממשיך ללימודי תואר ראשון או לאו. במידה והסטודנט ממשיך ללימודי תואר ראשון יש צורך בציון מבחן פסיכומטרי של 500 ותעודת בגרות מלאה. בניגוד לכך סטודנט שרוצה תעודת גמר ואינו ממשיך לתואר ראשון צריך לעבור ראיון אישי, ידע באנגלית, מבחן קבלה ולהיות בעל תעודת בגרות, במקומות מסוימים מספיקה תעודת בגרות חלקית בלבד.

נושאי הלימוד בתוכנית ניהול מזון ומשקאות

בתי הספר למלונאות ולתיירות מציעים תוכנית לימודים מקיפה בנושא ניהול מזון ומשקאות במהלכה נפגש הסטודנט עם עולם המזון והמסעדנות, ניהול באר ועולם היין.

במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים על תרבות האוכל, אומנות הבישול, מסעדנות, תזונה, תורת החומרים, עיצוב מנות ובניית תפריטים, תברואה, תזונה, כלי מטבח וציוד, ביקורת משקאות ומזון, אירוח, תמחור, תפעול, ניהול בר, תורת היין, ניהול מלאי, הפקת אירועים, מיחושב, ניהול צוות, רישוי עסקים, יסודות הדרכה, מכירות ושיווק ועקרונות בניהול עיסקי עוד.

סיום הלימודים

בסוף הלימודים עוברים הסטודנטים סטאג' בבתי מלון או מסעדות ורוכשים ניסיון מעשי. סטודנטים שבחרו במסלול תעודה מקבלים תעודת גמר בעוד שסטודנטים שרוצים להמשיך למסלול B.A ממשיכים את לימודיהם במכללות ובאוניברסיטאות שעובדות בשיתוף פעולה עם בתי הספר למלונאות.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2021

קישורים מהירים