תוכן [ הסתר ]

אחד ממקומות הבילוי הרווחים ביותר בעשורים האחרונים הם : מסעדות. אם פעם מסעדות היו בחזקת מותרות, שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם לבקר בהם באופן תכוף, אזי כיום המצב שונה. זוהי גם האינדיקציה לכך שחלה עליה ברמת החיים של האזרחים, במדינות המתועשות. תעשיית המסעדנות נחשבת לחלק מעולם התיירות ולא פעם זוכים לסיוע מן המדינה בפתיחת המסעדות שכן לדוגמא יש מסעדות בכל בית מלון. מסעדות הן מקור משיכה לתיירים, לא פחות מבעבור הישראלים.

סוגים שונים של מסעדות

ניתן לחלק את עולם המסעדות לכמה קבוצות בהתאם לסוגי האוכל המוגשים שם או בהתאם לסוג התפריט.


  • מסעדת Drive-In
  • מזנון אוכל
  • ברים, פאבים
  • מסעדות לפי מוצא האוכל: מסעדה איטלקית, מסעדה רוסית, מסעדה צרפתית, סינית וכו'.
  • מסעדות צמחוניות לעומת מסעדות בשריות, מסעדות דגים
  • ביסטרו
  • בר
  • מסבאה
  • מסעדה משפחתית
  • מסעדת גורמה או שף

איך נדע איזו מסעדה לבחור ?

ובכן, שאלה לא פשוטה, בין ים המסעדות הקיימות עיתים קשה לבחור. אחת הדרכים לבחור מסעדה היא להקשיב לרחשי הגוף וליתר דיוק הבטן. יש לנו חשקים שונים בזמנים שונים. לפעמים בא לנו אוכל מסוים ולא אחר.

דרך נוספת לבחור מסעדה היא להעזר במדריכים ידועים למסעדות ואוכל. קיימים לא מעט מבקרי מסעדות מקומיים ואף בינלאויים הדואגים לדרג בעבורינו את טיב המסעדה. המדריך הידוע ביותר הוא מדריך מישלן. מדריך מישלן למסעדות הוא מדריך בינלאומי לדרוג מסעדות שהתחיל בתחילת המאה ועשרים בצרפת והתפשט לכל העולם. מדריך מסעדות קולינרי מפורסם אחר הוא Les Grandes Tables Du Monde, גם מדריך זה הוא ממוצא צרפתי וגם הוא נחשב למדריך קולינרי יוקרתי.

גם בעיתונים היומיים שלנו בארץ ניתן למצוא המלצות אודות מסעדות ובוודאי בעיתוני סוף השבוע. גם ספרי תיירות וטיולים מציעים ביקורת מסעדות המיועדת למטיילים בארצות השונות שאינם מכירים את היצע המסעדות.

כיום החיפוש אחר מסעדה הרבה יותר פשוט, יש כל כך הרבה אתרי אינטרנט שמציעים לגולש אפשרויות חיפוש ממוקדות, לפי אזור, לפי סוג אוכל וכו'.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2021

קישורים מהירים