תיירות בישראל
דף הבית
»
מוזיאונים
»
מוזיאונים בגליל העליון

מוזיאונים בגליל העליון

כשמדברים על הגליל העליון, הכוונה היא לחלק הצפוני ביותר בישראל, מן הצפון הגליל המערבי נושק ללבנון, ממערב הים התיכון, ממזרח עמק החולה ובקעת הירדן והגבול הדרומי של הגליל העלין ? בקעת בית הכרם. הגליל הוא אזור הררי המשתרע על פני שמונה מאות קילומטר רבוע. האקלים בגליל בקיץ הוא יבש וחם בעוד שבחורף יש גשם רב וקר שם. בעצם הגליל העליון הוא המקום הכי גשום וקר.

   

כשם שבאר שבע היא בירת הנגב, כך צפת נחשבת לבירת הגליל העליון. אחד המאפיינים הבולטים של הגליל העליון הוא דווקא ההטרוגניות של האוכלוסייה. ניתן למצוא בגליל העליון, בדואים, צ'רקסים ודרוזים ועוד. הגליל העליון מושך מדי שנה יותר ממליון וחצי מטיילים הודות לטבע ולנוף המדהימים המעטרים אותו כמו גם שלל אטרקציות תיירותיות הקיימות בו.

מוזיאונים בגליל העליון

אם החלטתם לצאת לחופש בצפון תוכלו למצוא מגוון מוזיאונים בגליל העליון. כך למשל, העובדה שיש גיוון באוכלוסיות הביאה לפתיחת מוזיאון יחודי המספר על המסורת הצ'רקסית, הנקרא החוויה הצ'רקסית בריחניה. וזה לא הכל, ניתן למצוא לא מעט מוזיאונים בגליל העליון הפותחים צוהר גם לעולם התרבות והאומנות, מוזיאון בר דוד שבברעם הוא עדות לכך. מוזיאון זה מציג תערוכות יודאיקה כמו גם תערוכות ציור ופיסול.

אם אתם דווקא חובבי טבע ונוף תוכלו לבקר ב בית אוסישקין שבדן, הלא זהו מוזיאון מבית החברה להגנת הטבע, המציע חוויית טבע ונוף הנשענים על היסטוריית האזור.

קיימים עוד מוזיאונים בגליל העליון והחיפוש אחריהם כיום נעשה הרבה יותר קל מבעבר. בעידן הטכנולוגי תוכלו למצוא מוזיאונים רבים ומגוונים בקליקים ספורים, כך לדוגמא אתר התיירות טיולי מציע חיפוש קל ופשוט שיסייע לכם לאתר בדיוק את המוזיאונים שרציתם על פי האזור אליו תכננתם להגיע.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.