מוזיאונים

"יש לזכור כי אולמות התצוגה במוזיאונים והפריטים האומנותיים המוצגים בו אינם אלא הקנקן ואילו התוכן נוצק על ידי המבקרים" . כתב הוגה הדעות הפוסט מודרניסטי ז'ורז באטאיי.

משמעות המילה מוזיאון, שאובה מן השפה היוונית ופירושה: המקום בו שורות המוזות. המוזות הן אלה שאחראיות על מצב רוחו האומנותי של היוצר. כשהן אינן, לפי המיתולוגיה היוונית, אין יצירה.

כיום אין טיול לחו"ל או בשבילי הארץ שאינו כולל ביקור או עצירה באיזה מוזיאון או גלריה לאומנות. וישראל אכן יכולה להתגאות בפיסות הההיסטוריה ויצירות האומנות המוצגות במוזיאונים ברחבי הארץ.

כמעט בכל עיר בישראל יש מוזיאון או לפחות גלריה אומנותית אחת. בערים רבות קמו מוזיאונים המספרים את סיפור תקומת העיר כגון מוזיאון גדרה או מוזיאון חדרה. וזו הזדמנות נהדרת לטעום קצת היסטוריה של ישראל דרך סיפוריהם של אותן ערים. מההיסטוריה של ישראל ניתן להתרשם גם במוזיאונים המציגים נושאים היסטוריים כגון מוזיאון ההעפלה הנמצא בחיפה או מוזיאון הפלמ"ח המצוי דווקא בתל אביב. מכיוון שישראל היא מקום יחיד ומיוחד לדתות הגדולות ניתן גם למצוא כאן מוזיאונים המגלים היבטים מסויימים בדתות שונות, כך למשל יש את המוזיאון לאומנות האיסלם בירושלים.

אך לא רק חלקיקי היסטוריה מספקים לנו המוזיאונים בארץ הם גם חושפים אותנו לנושאים שונים ומגוונים כגון : טבע וחיות במוזיאון האדם והחי ברמת גן או לרזי המדע במוזיאון המדע הממוקם בירושלים. ואם אתם מעט רעבים ובא לכם משהו מתוק תוכלו לגשת ולבקר במוזיאון המרציפן אשר בכפר תבור.

יש בארץ גם מוזיאונים עבור ילדים, אחד המפורסמים שבהם הוא דווקא מוזיאון הילדים שבחולון המציע סיורים ופעילויות מגוונות לילדים. ואם לא די בכל אלה אז תמיד אפשר לקפוץ למוזיאונים של קבוצות הכדורגל הפועל חיפה או הפועל פתח תקווה ולספוג קצת היסטוריה ספורטיבית.

מוזיאונים וגלריות לאומנות הם אטראקציות רווחות בנוף ארצנו וניתן למצוא רבים ואיכותיים, ממטולה עד אילת. במוזיאונים אלו מוצגים בדרך כלל חפצי אומנות ויצירות אומנות, תערוכות ומיצגים.

כיום למצוא מוזיאון זה הרבה יותר פשוט, יש בנמצא אתרים קלים ונוחים המאפשרים לגולש חיפוש קל ופשוט, לפי קריטריונים כגון אזור שבו תרצה למצוא בו מוזיאון ונושא, למשל אתר זה:

http://www.itour.co.il/ מספק מנוע חיפוש קל וידידותי למשתמש לאיתור אטרקציות ביניהם מוזיאונים.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2022

קישורים מהירים