לימודי תיירות - בתי ספר לתיירות

תוכן [ הסתר ]

יש מגוון רחב של בתי ספר לתיירות בישראל וברובם מחלקות דומות המציעות קורס סוכני נסיעות או תיירות כזה או אחר. חלק מבתי הספר לתיירות מציעים תעודות חלקם מציעים תארים אקדמיים לכל דבר וניתן גם למצוא קורסי הסמכה מוכרים ממוקדים וקצרים יחסית. בתי ספר לתיירות מציעים לימודי תיירות שלושה מסלולים עיקריים: מסלולי הדרכה, מסלולי נסיעות ומסלולי מלונאות.

  • כשמדברים על מסלולי ההדרכה הכוונה היא להכשרות מדריכי טיולים ומורי דרך, על סוגיהם השונים.
  • מסלולי הנסיעות מתייחסים להכשרת סוכני נסיעות ומקצועות הניהול בתחום הנסיעות.
  • ואילו מסלולי המלונאות מציעים הכשרה מקצועית בתחומי השירות המלונאי כגון מסעדנות, קורס ברמנים, ניהול מלונאי ועוד.

בגלל מגמת העלייה בתיירות הנכנסת ותיירות הפנים בישראל, אפשרויות הקידום וההתפתחות העומדים בפני העוסקים בתיירות רק גדלות כמו גם שחלה עלייה בעידוד ענף התיירות והעוסקים בו ופיתוחו - מצד הרשות המבצעת והמחוקקת. משרד התיירות רואה בקידום והכשרת כוח אדם תיירותי יעד משימתי שאינו נופל בחשיבותו מפיתוח תשתיות תיירותיות וניהול קמפיינים שיווקיים לעידוד התיירות בארץ ובעולם. הוא עושה כן על ידי הכשרות והשתלמויות לעוסקים בענף התיירות כמו גם פיתוח מתמיד ועיקש לעידוד מוסדות המכשירים עובדים תיירותיים.

היכן ללמוד?

ישנם בתי ספר רבים המוכרים על ידי משרד התיירות, ביניהם בתי ספר מלונאים כגון ביה"ס למלונאות דן גורמה או ביה"ס המרכזי למלונאות תדמור. ניתן ללמוד את מקצועות התיירות גם במוסדות להשכלה גבוהה כגון, הפקולטה לחקלאות שהיא שלוחה של האוניברסיטה העברית, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן ואוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. מכללת הדסה בירושלים, בי"ס לתיירות שלוחת ת"א, בי"ס תורני לתיירות "דרך ארץ", אוניברסיטת בר אילן, החברה להגנת הטבע, לימודי תיירות באוניברסיטת חיפה מכללת וינגייט ומכללת בית ברל.

מקורות נוספים: מסלולי לימודי מלונאות באתר Coursim.co.il.

לימודי טבחות

לימודי קונדיטוריה ומגדנאות

מורה דרך

מלווי קבוצות לחוץ לארץ

ניהול מזון ומשקאות

ניהול מלונאות

סוכני נסיעות

קורסי בישול

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2021

קישורים מהירים