תיירות בישראל
דף הבית
»
לימודי תיירות

לימודי תיירות - בתי ספר לתיירות

 

עוד על לימודי תיירות:

 

יש מגוון רחב של בתי ספר לתיירות בישראל וברובם מחלקות דומות המציעות קורס סוכני נסיעות או תיירות כזה או אחר. חלק מבתי הספר לתיירות מציעים תעודות חלקם מציעים תארים אקדמיים לכל דבר וניתן גם למצוא קורסי הסמכה מוכרים ממוקדים וקצרים יחסית. בתי ספר לתיירות מציעים לימודי תיירות שלושה מסלולים עיקריים: מסלולי הדרכה, מסלולי נסיעות ומסלולי מלונאות.

  • כשמדברים על מסלולי ההדרכה הכוונה היא להכשרות מדריכי טיולים ומורי דרך, על סוגיהם השונים.
  • מסלולי הנסיעות מתייחסים להכשרת סוכני נסיעות ומקצועות הניהול בתחום הנסיעות.
  • ואילו מסלולי המלונאות מציעים הכשרה מקצועית בתחומי השירות המלונאי כגון מסעדנות, קורס ברמנים, ניהול מלונאי ועוד.
   

בגלל מגמת העלייה בתיירות הנכנסת ותיירות הפנים בישראל, אפשרויות הקידום וההתפתחות העומדים בפני העוסקים בתיירות רק גדלות כמו גם שחלה עלייה בעידוד ענף התיירות והעוסקים בו ופיתוחו - מצד הרשות המבצעת והמחוקקת. משרד התיירות רואה בקידום והכשרת כוח אדם תיירותי יעד משימתי שאינו נופל בחשיבותו מפיתוח תשתיות תיירותיות וניהול קמפיינים שיווקיים לעידוד התיירות בארץ ובעולם. הוא עושה כן על ידי הכשרות והשתלמויות לעוסקים בענף התיירות כמו גם פיתוח מתמיד ועיקש לעידוד מוסדות המכשירים עובדים תיירותיים.

היכן ללמוד?

ישנם בתי ספר רבים המוכרים על ידי משרד התיירות, ביניהם בתי ספר מלונאים כגון ביה"ס למלונאות דן גורמה או ביה"ס המרכזי למלונאות תדמור. ניתן ללמוד את מקצועות התיירות גם במוסדות להשכלה גבוהה כגון, הפקולטה לחקלאות שהיא שלוחה של האוניברסיטה העברית, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן ואוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. מכללת הדסה בירושלים, בי"ס לתיירות שלוחת ת"א, בי"ס תורני לתיירות "דרך ארץ", אוניברסיטת בר אילן, החברה להגנת הטבע, לימודי תיירות באוניברסיטת חיפה מכללת וינגייט ומכללת בית ברל.

מקורות נוספים: מסלולי לימודי מלונאות באתר Coursim.co.il.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.