תיירות בישראל
דף הבית
»
לימודי תיירות
»
לימודי קונדיטוריה ומגדנאות

לימודי קונדיטוריה ומגדנאות - קורס קונדיטורים סוג 01

 

עוד על לימודי תיירות:

 

קורס קונדיטורים ובעברית: קורס מגדנאות, זהו קורס המכשיר סטודנטים להתמחות באומנות המנות האחרונות והקינוחים. קורס קונדיטורים מפגיש את הסטודנט עם עולם העוגות, המוס, הבצק, השוקולד, הגלידה והקרמים ועוד נושאים מתוקים שכאלה. הקורס מכשיר את הסטודנטים לעבודה במגוון מקומות בענף הבישול והטבחות כגון עבודה במסעדות, קונדיטוריות, בתי מלון, בתי הארחה, אולמות אירועים וכו'.

   

תנאי קבלה

תנאי הקבלה הבסיסיים הם כי הסטודנט יהיה בן 20 או מעל גיל 20, אך לא פחות. בנוסף על הסטודנט המועמד לעבור ראיון אישי. אולם קיימים עוד תנאי קבלה לקורס קונדיטורים המשתנים מבית ספר לבית ספר, חלק מבתי הספר דורשים 10 שנות לימוד וחלקם דורשים 12 שנות לימוד. חלקם דורשים ידיעת השפה האנגלית או לפחות אנגלית בסיסית. ויש לפחות בית ספר מוכר אחד הדורש לעבור מבחנים במקצועות העברית, מתמטיקה, אנגלית ואף גרפיקה.

גם העוסקים בעינייני בישול כגון טבחים יכולים להכנס לקורס בקלות יחסית אם רק יוכיחו שיש להם ניסיון מעשי בתחום.

נושאי הלימוד

נושאי הלימוד בקורס קונדיטורים סוג 01 הינם מגוונים ומקנים לסטודנטים הכשרה מעשית ועיונית מקיפה בנושא המגדנאות. בין הנושאים הנלמדים: תורת האירוח, חומרי גלם, ציוד ומכשירים, תזונה, בצקים, שוקולדים, עוגות, פטיפורים, טורטים, מרציפן וסוכר, רזיי האפייה כולל אפיית לחמים ומגוון רחב של קינוחים מסגנונות מטבח שונים ומגוונים. כמו כן, רוכש הסטודנט ידע וניסיון באיתור המנות, ציור וגרפיקה הקשורים קשר הדוק לעולם האסטטי של הקינוחים. בנוסף בתי ספר רבים מספקים מפגשי העשרה עם קונדיטורים בעלי שם, ומספקים סיורים מקצועיים כמו גם, מפגש עם יסודות הניהול, התקשורת הבינאישית והתזונה.

משך לימודי קורס קונדיטורים סוג 01

בתי הספר המוכרים בארץ מציעים קורס קונדיטורים מקצועי שאורכו הוא שמונה חודשים, הן לימודי ערב והן לימודי בוקר. הקורס כולל חלק גדול מעשי ובסופו סטאג'. על פי רוב הסטאג' הוא חלק אינטגרלי ממשך הלימודים.

סיום הקורס

סיום הקורס בהצלחה מותנה, כאמור, במעבר של סטאג' מעשי במקומות אליהם נשלחים הסטודנטים מטעם בית הספר. כמו גם במעבר בהצלחה של מבחן הסמכה מטעם משרד התמ"ת או מטעם משרד העבודה. סטודנטים המעוניינים להעמיק את הידע שלהם ולהתמקצע יכולים להמשיך לקורס קונדיטור מתקדם.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.