תיירות בישראל
דף הבית
»
ים המלח

מלונות, צימרים ובתי הארחה בים המלח

ים המלח
נוף ים המלח, מתוך אתר פיקיוויקי
   

הוא נחשב לאחד מאתרי התיירות המובילים של ישראל, ולמקום בעל חשיבות היסטורית עצומה. ים המלח, המקום הנמוך ביותר בעולם, מציע שלל אפשרויות עבור תיירים- מינרלים לרחצה בריאה, תופעות טבע ייחודיות, וכן, גם מגוון בתי מלון איכותיים. האם זה מה שהופך אותו לאחד המקומות האהובים ביותר בישראל?

מיקום המלונות

הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא שבאזור ים המלח יש שלל מלונות, בכל הדרגות והגדלים. בחלק הדרומי של ים המלח, במתחם נווה זוהר, ניתן למצוא כמה מבתי המלון המפוארים בישראל, לרבות אלה של רשת "פתאל". בקצה השני, ממוקם עין בוקק, שער הכניסה הצפוני של האגם, בו נמצאים, ככלל, מרבית המלונות.

הבחירה הקשה: ים או הר?

הסוגיה המרכזית הראשונה ביחס לבתי המלון באזור ים המלח נוגעת לאפשרויות שהם מציעים לתייר, פועל יוצא של המיקום שלהם. הזן הראשון הוא המלונות הנמצאים ממש על קו הים, ומאפשרים הגעה אליו במספר צעדים פשוטים. הם לרוב יהיו המפנקים יותר, ויכללו גם בריכה, ג'קוזי וכן הלאה. במילים אחרות: אם אתם מחפשים חופשה למטרת הירגעות, ייתכן מאד שזה הפתרון בשבילכם.

מן העבר השני, מלונות אחרים מתבססים על מאפיינים גיאוגרפיים אחרים של האזור, דוגמת היותו ממוקם בבקע עצום. ממלונות אלה ימוקמו, לכן, על ההר, ויציעו את אחד הנופים היפים ביותר שניתן לדמיין. הם יהיו אידיאליים לאנשים אשר מעוניינים לצאת לטיולים בסביבה, אם כי אלה שחשקה נפשם בגיחות הולכות ונשנות לים המלוח יצטרכו, ככל הנראה, רכב צמוד.

הירגעות מתחילה גם במלון

מלונות בים המלח נועדו, אם כן, לאפשר בעיקרם מנוחה באחד המקומות היפים ביותר בעולם. כמעט כל מי שמגיע לאזור מקפיד לנצל את סגולותיו הטבעיות, ולעבור שלל טיפולים בריאותיים: את הבוץ המפורסם כולנו מכירים, אך החבילה עבור התייר הממוצע רחבה הרבה יותר.

בתי המלון האיכותיים ביותר באזור ים המלח, בין אם בצפונו ובין אם בדרומו, יציעו לא פעם חבילות ספא ופינוקים אחרים, לרוב בתוספת תשלום שאינה משמעותית יתר על המידה. סאונה יבשה או רטובה, בריכת מים מתוקים או מלוחים, פעילויות ספורט- כל אלה אפשריים באמצעות אחד מבתי המלון שמקיפים את ים המלח.

אז איך בוחרים?

לכל נסיעה לים המלח מטרה משלה, וקהל יעד אחר אליו צריך להתאים את בית המלון. ברור שמלון לזוג צריך להציע פעילויות אחרות מאשר כזה המיועד לכל המשפחה. הצעד הראשון לבחירת המלון האידיאלי, לכן, מתחיל בהבנה מהותית של מטרות החופשה. עקב כך, יש לבחון את "סל השירותים" והאטרקציות של המלונות, ולהחליט על פיהם.

גם המחיר משחק תפקיד חשוב מאין כמוהו. טווח המחירים של מלונות ים המלח רחב בכל קנה מידה, ומתבטא בפערים של עשרות אחוזים. כתוצאה, מומלץ מאד לחשוב על התקציב שמעוניינים להקדיש לחופשה, ולבחור את בית המלון בהתאם. היות וכדי למשוך אליהם תיירים מציעים בתי מלון רבים מבצעים אטרקטיביים לכל אורך השנה, רצוי לבחון היבט זה גם כן.

למידע נוסף: אינדקס מלנוות בים המלח, מפת ים המלח, אתר התיירות הרשמי של ים המלח.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.