תיירות בישראל
דף הבית
»
טיולים מאורגנים
»
טיול מאורגן לדרום אפריקה

טיול מאורגן לדרום אפריקה

המטיילים האמיתיים תמיד יימשכו למקומות הנסתרים, החבויים מאחורי מסך שאינו מגלה דבר. כך קרה לפני שנים ונמשך עד היום במדינות קומוניסטיות כמו סין וקובה, וכך קורה כעת, עם מדינה שהייתה בעבר מוקצית מחמת מיאוס - דרום אפריקה. אם אתם מרגישים שכבר ראיתם הכל, אתם חייבים לעצמכם טיול מאורגן לדרום אפריקה.

   

זוהי מדינה שחייבים לבקר בה מכמה בחינות. מעל לכל, זאת מדינה שבמשך שנים הייתה לא נגישה וגם לא מסבירת פנים לתיירים בצורה טובה. הבידוד העולמי, בשל משטר האפרטהייד ששלט במדינה שנים רבות, פשוט לא איפשר טיול אמיתי במדינה הקסומה הזו. וכעת זה אפשרי.

לא מעט אנשים נמשכים בדיוק למקומות האלו. מקומות בהם התיירות עדיין מינורית, המסורת והמנהגים נותרו כמעט כפי שהיו מאז ומתמיד וכל ביקור יחשוף את המטייל לאלפי מראות שמעולם לא ראה. אם אפריקה כולה נחשבת למסקרנת, על אף שהיא מתויירת כבר שנים, הרי שדרום אפריקה, שרק עכשיו מתחילה ליהנות מה'חיזורים', היא אטרקציה פלאית.

מה אפשר לראות במהלך טיול מאורגן לדרום אפריקה?

הכל. זה מתחיל כמובן בתרבויות ובבני האדם אשר חיים בדרום אפריקה ובעיקר בשילוב בין האדם הלבן והשחור, שהיו עד לתחילת שנות ה-90 שני כוחות יריבים, כאשר האחד גרם לדיכויו של השני. גם כיום ניכרות עדיין ההשפעות של תקופה זו ברחבי המדינה, אך בכל זאת, מדובר בנושא מרתק מאין כמותו.

בדרום אפריקה חיים גם שבטים עתיקים, אשר ממשיכים לקיים את מסורותיהם כפי שהיו לפני מאות ואלפי שנים. במסגרת טיול מאורגן לדרום אפריקה ניתן לחזות בהם מקרוב, להבין את מנהגיהם ואף להשתתף בהם, אם יתמזל מזלכם.

דרום אפריקה היא גם טבע פראי ובלתי ייאמן, כזה המאפיין את אפריקה כולה - ואף יותר מזה. ראשית, המדינה שנמצאת בקצה התחתון של היבשת השחורה מלאה בשמורות טבע פראיות, בהן תוכלו לחזות לא אחת באריות, נמרים, ג'ירפות ושלל חיות בר יפהפיות, שזהו בית הגידול הטבעי שלהן.

שנית, ישנן בדרום אפריקה מספר תופעות טבע מדהימות, שלא קיימות בשום מקום:

  • מפלי ויקטוריה המרהיבים
  • הר השולחן
  • תצפית 'חלון האלוהים'
  • כף התקווה הטובה

כל אחד מהלו בפני עצמו מהווה אטרקציה שתרגום למטילים להישאר מהופנטים ופעורי פה לאורך זמן. מדובר במקומות מרהיבים, חלקם נמצאים ממש על שפת האוקיאנוס, במקומות שבהם נדמה כאילו המטייל ומי שסביבו הם האנשים היחידים ביקום.

טיול מאורגן לדרום אפריקה - האם זוהי חובה?

כמובן שגם היום וגם בעבר טיילו בדרום אפריקה אנשים ללא קבוצה מאורגנת או מדריך מוסמך, אך עניין זה ממש לא מומלץ. כפי שניתן לראות בקלות, אנשים רבים במדינה הזו (באופן טבעי אלו העשירים מביניהם) מקיפים את בתיהם בחומות ובגדרות, משום שהפשע בדרום אפריקה נפוץ למדי.

בנוסף לכך, ישנן לא מעט נקודות ברחבי המדינה שנחשבות לעזובות ופראיות ביותר. טעות בניווט, פנייה לא נכונה או שהות ארוכה במקום לא מוכר, עשויים להסתיים בסכנה של ממש עבור המטייל, אם מצד חיות הבר או מצד המקומיים עצמם. לכן, אדם אחראי אשר מכיר את האזור ככף ידו, הוא הפיתרון הטוב ביותר לטיול.

טיולים למקומות כגון זה, הם אמנם היפים והמרתקים ביותר שיש היום, אך מצד שני הם יכולים להשתבש במהרה ולהפוך לחוויה לא נעימה. טיול לדרום אפריקה עם מדריך מנוסה, יבטיח שהכל יתנהל כשורה.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.