תיירות בישראל
דף הבית
»
טיולים מאורגנים
»
טיול מאורגן או טיול עצמאי

טיול מאורגן או טיול עצמאי

יותר ויותר ישראלים מעדיפים לחוות את חו"ל במסגרת של טיול מאורגן לחו"ל. הטיול המאורגן הוא הברירה הטבעית של ישראלים רבים המעוניינים לטוס ליעדים מיוחדים בעולם מבלי לדאוג ללוגיסטיקה המעצבנת של בתי מלון, טיסות, תחבורה ציבורית ועוד. מהבחינה הזו ועוד הטיול המאורגן הוא לוקסוס.

   

במאמר הבא נסביר אודות הטיול המאורגן ועל פי אילו קריטריונים יש לבחור את חברת התיירות האמינה והמתאימה ביותר לטיול מאורגן ואף נבקש לדעת איזה טיול טוב יותר הטיול המאורגן או שמא הטיול העצמאי?.

מהו טיול מאורגן?

הטיול המאורגן, הוא טיול המתוכנן מא' ועד ת' על ידי חברת התיירות הן מבחינת בחירת יעד הטיול, הן מבחינת הסדרי הלינה, האבטחה, התחבורה, הטיסות והארוחות והן מבחינת קביעת לוח הזמנים של הטיול, בחירת מדריך הטיולים ועוד.

אילו סוגי טיולים מאורגנים קיימים?

כיום ישנם שלושה סוגים עיקריים של טיולים מאורגנים והם:

 • טיולי משפחות - טיולי משפחות מאורגנים הם טיולים המאורגנים מא' ועד ת' באמצעות חברת התיירות עבור קבוצה של בני משפחה קרובים מדרגה ראשונה ושנייה. מדובר בטיול מאורגן אינטימי אישי ואקסקלוסיבי יותר.
 • טיולים גיאוגרפיים - טיולים גיאוגרפיים מאורגנים הם טיולים ליעדים אקזוטיים ברחבי העולם המשלבים פעילויות טיול אקטיביות כגון: טרקים, טיפוס על הרים, טיולי ג'יפים, לינה בשטח, הקמת אוהלים ומפגש חד פעמי עם פלאי הטבע.
 • טיולים מאורגנים כשרים לדתיים - הקהל הדתי הוא כוח צרכני גדול ולפיכך בשנים האחרונות החלו חברות תיירות רבות להציע חבילות הטיול המאורגנות הנן ייחודיות המותאמות לקהל הדתי מבחינת לוגיסטיקה של ארוחות כשרות, תפילות בבתי כנסת יהודיים, לינה במלונות כשרים, קבלת שבת ושמירת השבת ועוד.

טיול מאורגן או טיול עצמאי?

שאלת השאלות של כל מטייל מתחיל היא מה עדיף יותר טיולים מאורגנים או שמא טיולים עצמאיים. ובכן, התשובה איננה חד משמעית, כיוון שהיא תלויה בהכרח באופיו של המטייל. מטייל שאיננו רוצה לטרוח ולהתעסק בצד הלוגיסטי של הטיול, הרי שימצא פתרון מושלם בטיולים המאורגנים אולם לעומתו יש מטיילים המעדיפים את החופש, העצמאות וחוסר התלות בקצב של הקבוצה המאורגנת. בקיצור ולעניין, אם אתם שואלים אותי אז אמליץ לכם כי טיול לאזורים אקזוטיים ומרוחקים בחול, שקשה להגיע אליהם, עדיף תמיד לצאת באמצעות טיול מאורגן, אלא אם כן את טיילים מקצועיים ומנוסים המסוגלים להתמודד עם כל הרעות החולות שטומן בחובו כל טיול לחו"ל.

כיצד לבחור את חברת התיירות המתאימה

עלותו הגבוהה של הטיול המאורגן, וודאי מסבירה את העובדה כי מדובר במוצר תיירותי יקר הכרוך בהוצאה כספית גבוהה, המחייבת בחינה מדוקדקת של חברת התיירות המציעה לכם את חבילת טיול מאורגן.

בעת בחירת חברת התיירות מוטב לבחון היטב את ניסיונה בהפקת טיולים מאורגנים בחו"ל בכדי שלא תפלו בפח של חברות שרלטניות או קיקיוניות המעוניינות בכספיכם בלבד. בדיוק לשם כך, החלטנו לרכז עבורכם במסמך זה את הקריטריונים אשר יסייעו לכם בבחירת חברת התיירות האמינה, האיכותית והמתאימה ביותר לדרשותיכם.

והרי הרשימה:

 • וותק - ככל שחברת התיירות הינה וותיקה יותר בענף תיירות הטיולים המאורגנים בחו"ל, כך גם יוכלו לקוחותיה להיות שקטים באשר ליכולות הארגון, התכנון וההפקה של כל טיול מאורגן שהיא מציעה. חברות תיירות שיש להן וותק בהפקת טיולים מאורגנים תוכלנה לספק המלצות מלקוחות קודמים אשר בחרו לטייל בחול באמצעותה.
 • אמינות - אמינות היא קריטריון חשוב ביותר בעת בחירת חברת תיירות לטיול מאורגן, זאת כיוון שמדובר בסכומי עתק המועברים לחברות בעבור הפקת טיולים מאורגנים. חברות קיקיוניות יציגו לכם מצג שווא של טיול פנטסטי כשלמעשה במציאות הן עלולות לברוח עם הכסף ולחסל באחת את חלומכם לחופשה איכותית בחו"ל.
 • הדרכה מקצועית - נדבך מאוד חשוב בטיול המאורגן הוא נושא ההדרכה. לא בכדי משלמים הון עתק בעבור טיולים מאורגנים, הרי נהנים מלוקסוס של מדריך דובר עברית הבקיא בנפלאות העיר, ההיסטוריה והאטראקציות המיוחדות שיש לכל מדינה להציע למטיילים ולכן, מדריך לא מקצועי, אשר איננו בקיא במסלול הטיול, במוקדי התיירות המרכזיים ואשר איננו עומד בלוח הזמנים, עלול לחרב באחת את חוויית הטיול המאורגן.
 • אבטחה - פרמטר נוסף ולא פחות חשוב הוא נושא הסדרי האבטחה במהלך הטיול המאורגן. כפי שכולנו יודעים לא חסרים לנו אויבים במדינות "הניכר", בייחוד כאשר מדובר בקבוצה של מטיילים ישראליים עם מדריך ישראלי באחת ממדינות מזרח אירופה או מדינות צפון אפריקה, חשוב מאוד לברר על הסדרי האבטחה עליהם אמונה חברת התיירות ובמידה והסדרי האבטחה לא מספקים, אל תתפשרו ותעברו לחברת תיירות אחרת המציעה לכם טיול מאורגן תחת הסדרי אבטחה הולמים.
 • שירותיות - כשמדברים על טיול מאורגן תמיד עולה השאלה על רמת השירות של נציגי חברת התיירות ושל צוות ההדרכה, שכן חברה המפגינה יחס מזלזל כלפי לקוחותיה, איננה סבלנית עם המטיילים שלה במהלך הטיול ולא עומדת בהתחייבויותיה בחוזה עשויה להרוס באחת את הטיול ואף עשויה לקבל תביעה מצד לקוחותיה.
 • מחירים טיול מאורגן - חברת תיירות המציגה מחירים אטרקטיביים ותנאי תשלום נוחים עבור טיול מאורגן בחו"ל הא חברה משתלמת שכדאי לבחון את מקצועיותה.
 • מגוון יעדי טיול - חברת תיירות המציעה שפע של יעדי טיול מאורגנים לרבות: טיול מאורגן לסין, טיול מאורגן לתאילנד, טיול מאורגן לאיטליה, טיול מאורגן לספרד וכן טיולים גיאוגרפיים באזורים אקזוטיים כגון: גואטמלה, קובה, פרו, דרום אפריקה, בורמה ועוד.
 • אטראקציות - טיולים מאורגנים הם טיולים מלאי חוויות, הרפתקאות ואטראקציות מעניינות, אשר ניתן לעשותם רק באמצעות טיול קבוצתי מאורגן.
 • הסדרי לינה, הסדרי תחבורה, הסדרי טיסה וארוחות - היתרון העיקרי ביציאה אל הטיול המאורגן הוא העובדה כי חברת התיירות דואגת לכל ההסדרים הלוגיסטיים שבדרך כלל נעשים באופן עצמאי ובקושי רב על ידי מטיילים עצמאיים. בחרו בחברות תיירות המציעה לכם הסדרי לינה של מלונות טובים בחו"ל עם ארוחות מלאות, תחבורה צמודה לכל יעד וכמובן טיסות פנימיות ובין יבשתיות לפי הצורך.

לסיכום, אם ברצונכם להסיר את כל הדאגות הקטנות מראשכם ופשוט ליהנות מזמנכם היקר בחול – טיול מאורגן הוא תשובת הנופש המושלמת עבורכם.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.