תיירות בישראל
דף הבית
»
טיולי משפחות

טיולי משפחות

טובלים במעיינות הסחנה
מצילומי יהודית גרעין-כל. מתוך אתר פיקיוויקי
   

טיולי משפחות יכולים להוות פתרון נפלא לחוויה משפחתית מגבשת ומהנה, המשלבת בין בילוי משותף לבין טיול משפחתי מהנה ומשותף. הטיולים המשפחתיים הפכו במרוצת השנים לשם דבר בקרב משפחות רבות בישראל המעוניינות לחגוג את בר או בת המצווה של הילדים בחו"ל. יחד עם זאת, תכנון טיול משפחתי אינו עניין פשוט. היציאה לטיול משפחתי עם הילדים, מחייבת תכנון מקדים ושיתוף פעולה של חברי המשפחה, על מנת להימנע מאי נעימויות בהמשך. במיוחד לשם כך, הכנו עבורכם מספר טיפים מרכזיים והמלצות חשובות ויצירתיות למתעניינים בחופשה המשלבת טיולי משפחות בחו"ל.

ראשית, חשוב להבין כי טיולי משפחות יכולים לכלול כמה סוגים של טיולים. הסוג הראשון כלול במסגרת טיול מאורגן לחו"ל. הסוג השני כולל טיול משפחות המאורגן באופן עצמאי, או ייחודי. בכל אחד מהמקרים, חברות התיירות והטיולים יוכלו לסייע לכם בבחירת הטיול המתאים ביותר עבורכם, בהתאם לדרישותיכם כמובן, והתקציב העומד לרשותכם.

טיולי משפחות ליעדים נבחרים בחו"ל

במידה והחלטתם לצאת לטיול משפחות בחו"ל, ולתכנן את המסלול באופן עצמאי, חשוב שתתכננו מראש את מהלך הטיול והמסלולים המבוקשים. בשלב הראשון, חשוב שתבחרו ביחד עם המשפחה (במידה והילדים בוגרים מספיק) את היעד המרכזי לטיול (או היעדים השונים הכלולים במסגרת הטיול). בעוד שבעבר, טיולי המשפחות כללו בעיקר טיולים ליעדים נבחרים באירופה וארה"ב, הרי שכיום, ניתן למצוא לא מעט משפחות אשר יוצאות במסגרת טיולי משפחות ליעדים אקזוטיים יותר, במזרח הרחוק ואף בדרום ומרכז אמריקה.

אנו מציעים שתבחרו יעד אשר מתאים לאופי המשפחתי וכן למטרות המרכזיות של הטיול. במידה וילדיכם אוהבים טבע ונוף, תוכלו לשלב בטיול המשפחתי מסלולי טיול בטבע, לינה באוהלים ובחניונים מסודרים וכדומה. במידה וילדיכם אוהבים גני שעשועים, דווקא היציאה לפארקים השונים ברחבי אירופה וארה"ב עשויה להתאים לכם יותר.

טיפים לתכנון נכון של טיולי משפחות

  • יעד ומשך הטיול - אין ספק כי בחירת יעד הטיול הוא השלב הראשון בתכנון טיולי משפחות. מאחר ומדובר בטיול משפחתי, אנו ממליצים, כאמור, לשתף את כל חברי המשפחה (במידה וניתן) בבחירת היעד המתאים ביותר. לאחר בחירת היעד המתאים, חשבו כמה זמן תרצו לטייל. המשך האידיאלי לטיול משפחתי נע לרוב בין שבעה לבין עשרה ימי טיול סה"כ.
  • עונה - אחד הפרמטרים החשובים ביותר בתכנון כל טיול. לאחר שבחרתם בקפידה את היעד המבוקש לטיול (או היעדים כמובן), חשוב שתבחרו בעונת טיול מתאימה. היציאה לטיול משפחתי בעונה לא טובה הכוללת מזג אוויר גשום, עשויה לקלקל את ההרגשה הטובה ולהפוך כל טיול משפחתי לאסון של ממש. יחד עם זאת, גם אם תכננתם את הטיול לעונת הקיץ החמה, זכרו כי מזג האוויר הטרופי עשוי להביא גם גשמים, רוחות ולעתים גם צינה קרה בשעות הערב.
  • הזמנה מראש -בין אם אתם מתכננים את הטיול המשפחתי בעצמכם ובין אם בעזרת חברת תיירות או נסיעות המתמחה, בין היתר, בתכנון טיולי משפחות, חשוב שתזמינו מבעוד מועד את הטיסות ובתי המלון, על מנת להימנע מאי נעימויות בהמשך הדרך.
  • דברים שחשוב לקחת -הדבר הראשון שאנו מדגישים כי חשוב לקחת הוא מצלמה. היום כמעט לכל משפחה יש מצלמה דיגיטאלית. שוב שתיקחו אתכם מטען סוללות מתאים, עם התאמה לשקע חשמל המקומי כמובן. בנוסף, זכרו לקחת מספיק בגדים (אך לא יותר מידי), תיק עזרה ראשונה, משקפי שמש, בגדים חמים או איזו עליונית קלילה במידה וצריך וכדומה.

לסיכום, טיולי משפחות הינן יעד פופולארי בקרב ישראלים רבים המחפשים לצאת לנופש בחו"ל ביחד עם כל בני המשפחה. במידה ותתכננו בצורה נכונה ומשכילה את הטיול, תהינו בסופו של דבר מחוויה ייחודית, בלתי נשכחת, בחיק משפחתכם. אין ספק כי טיולי משפחות אינם מתאימים עבור כל אחד ואחד מכם, אך יחד עם זאת, במידה ובכל זאת בחרתם ביציאה לקראת טיולי משפחות, תפיקו את המירה מחוויה ותהינו מהביחד.

מקורות נוספים:

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.