תיירות בישראל
דף הבית
»
טיולי אופניים

טיולי אופניים

אופניים בישראל הם כבר הרבה יותר מאשר שני גלגלים אשר משמשים את הילדים הקטנים ומופיעים בעיקר ביום כיפור. היום, רכיבה על אופניים היא תרבות של ממש. תרבות ש'הדביקה' המוני אנשים בכל רחבי הארץ. מספיק לראות את כבישי ישראל בשבת בבוקר, כדי להבין עד כמה מדובר בעניין אשר סוחף כמעט את כולם.

   

אם גם אתם רוצים להצטרף לגל הנפלא הזה, או אם אתם מחפשים רעיונות למסלולים חדשים וכיפים במיוחד, המשיכו לקרוא ותגלו כמה מסלולים שכנראה לא הכרתם קודם לכן. כי בישראל, למרות שהתחום עדיין מתפתח כל העת, יש לא מעט מקומות רכיבה מהנים.

אזור הקישון

את נחל הקישון רובינו מכירים בחלקו האחרון והמעופש יחסית (אם כי יש שיפור בעניין), באזור נמל חיפה. אך למעשה, תוואי הנחל ויובליו מתפרסים על פני כל עמק יזרעאל ומשמשים תשתית נפלאה לטיולים מגוונים ומרתקים באזור. למעשה, ניתן להגיע ברכיבה בשבילים נוחים מאזור עפולה ועד לחיפה, באופן רצוף.

רמת קושי: קלה-קשה.

מתאים למי? המסלולים הארוכים ביותר מתאימים לרוכבים מנוסים, אך ישנם לא מעט מסלולי משנה שמתאימים לכל המשפחה.

אורך: 25-40 ק"מ.

משך רכיבה: המסלולים הארוכים יימשכו מעל שלוש שעות.

סובב הר הגלבוע

מסלול נוסף בצפון אשר מקיף את הר הגלבוע כולו, מתחיל ומסתיים באותה נקודה: אתר הסקי שעל ההר. זהו מסלול נוח מאוד, משום שהוא מוצל ברובו. הנופים המדהימים הנשקפים לאורכו, בעיקר במרומי ההר, שווים כל רגע על המסלול.

רמת קושי: בינונית, קשה בשלבי העלייה להר.

מתאים למי? יכול להתאים לכל המשפחה, אך כזו שרגילה ומתורגלת ברכיבה. רוכבים לא מנוסים יתקשו להתמודד עם העליות הרבות.

אורך: כ-30 ק"מ.

משך רכיבה: כשעתיים עד שלוש.

פארק איילון (פארק קנדה)

הרי ירושלים הם מהיפים ביותר בארץ, וגם מהנוחים ביותר לטיול, בשל הצפיפות של היערות באזור והצל הרב שהם מביאים איתם. באזור זה יש לא מעט מסלולי רכיבת שטח, כשהאהוב ביותר מביניהם הוא כנראה פארק איילון הידוע. המסלול עובר לצד כביש 1, בין עצים ויערות צפופים, סמוך לאגם המלאכותי שבפארק ומבטיח עוד שלל אטרקציות. אחד המסלולים היפים בארץ, ללא ספק.

רמת קושי: קל עד בינוני.

מתאים למי? לכל אחד, אשר יכול לבחור לעצמו אפשרויות רבות של טיולים, רגועים ומאתגרים יותר. בפארק מארג גדול של מסלולים המשתלבים יחד, כך שהאפשרויות בהחלט רבות מאוד.

אורך: 20 ק"מ

משך רכיבה: לרוב כשעתיים.

מתל אביב לירושלים

מסתבר שהקו המחבר בין שתי הערים לא עובר רק דרך כביש 1, אלא גם דרך מסלול אופניים שמתחיל בגני יהושוע בתל אביב ומסתיים בגן החיות התנ"כי בירושלים.

רמת קושי: בינוני-קשה.

מתאים למי? אין ספק שהעליות לירושלים הן לא משהו שכל אחד יכול לעבור. עם זאת, רכיבה מירושלים לתל אביב ולא להיפך, תפחית משמעותית את המאמץ.

אורך: 125 ק"מ.

משך הטיול: יום שלם לפחות.

נחל שקמה

דרום הארץ הוא המרחב הפתוח הגדול ביותר בישראל, וככזה יש בו לא מעט אפשרויות לרכיבה. אחד מהם הוא נחל שקמה, קרוב ליישוב אחוזם ולקריית גת, כשהשדות פרוסים מכל עבר והאוויר מדהים.

רמת קושי: בינוני.

מתאים למי? גם כאן מדובר במסלול שיכול להתאים למשפחות, אך יש לקחת בחשבון קטעים קשים יותר של עליות מהנחל, למשל.

אורך: כ-30 ק"מ.

משך הטיול: עד ארבע שעות.

מכתש רמון

כולנו מכירים את מכתש רמון דרך חלון האוטו או דרך הרגליים, אך מסתבר שמדובר גם באתר נפלא לרכיבה על אופניים, רכיבה שתגלה לכל אחד מראות שבכלל לא הכיר. והוא קל, כיפי ופשוט יחסית.

רמת קושי: קלה.

מתאים למי? לכל אחד. למעט עלייה קטנה לקראת הסוף, מדובר במסלול מאוד ידידותי.

אורך: 12 ק"מ.

משך הטיול: כשעתיים.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2021 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.