טיולים מאורגנים

תוכן [ הסתר ]

אם תכנון החופשה הבאה שלכם בחו"ל, נראה לכם כמשימה בלתי אפשרית, טיולים מאורגנים הם התשובה המושלמת בשבילכם.

כולנו מודעים לעובדה, כי על אף ההתרגשות הרבה הטמונה בתכנון חופשה לחו"ל, למעשה מדובר בפרוייקט רציני, הכרוך ביכולת תכנון, ארגון ותיאום מקצועית, שלא מתאימה לכולם. אנשים שלא ניחנו בתכונותיו של הנוסע העצמאי, וודאי יעדיפו את האלטרנטיבה של טיול מאורגן לחו"ל, כדרך נוחה ונפלאה המשלבת נופש בחו"ל וטיול בעולם.

במאמר הבא, נבחן את היתרונות והחסרונות בטיולים מאורגנים, ונציין מספר טיפים מנצחים לבחירת טיול מאורגן מושלם.

מהו טיול מאורגן?

טיול מאורגן הוא טיול מתוכנן ליעדים תיירותיים קלאסיים, פופולאריים ואקזוטיים ברחבי העולם. מדובר בטיול גיאוגרפי חווייתי, המתחקה אחר מוקדי התיירות המרכזיים של כל חבל ארץ, באמצעות מדריך מקצועי הבקיא בהיסטוריה העומדת מאחורי כל פסל, מבנה ארכיטקטוני, כנסיה, רחוב ותרבות בטיול. טיול מאורגן מאפשר לכם לטוס בראש שקט, ללא כל צורך להתעסק בפרטים הקטנים והגדולים של: הזמנת כרטיסי הטיסה, תיאום סידורי הלינה, הצורך להתנהל באמצעות תחבורה ציבורית, ארוחות והסעדה, תכנון הטיול עצמו, וביקור בכל היעדים התיירותיים המומלצים.

טיולים מאורגנים מבטיחים לנופשים חוויה צרופה של הנאה וטעימה אמיתית של חו"ל.

אילו סגנונות של טיולים מאורגנים ישנם ?

ישנם שלושה סוגים של טיולים מאורגנים לחו"ל, והם:

 • טיולים מאורגנים קלאסיים – מדובר בטיולים מאורגנים ליעדים אקזוטיים או פופולאריים בחו"ל, המיועדים לקהל הרחב המלווים על ידי מדריך טיולים מקצועי. אופי המסלול של הטיול המאורגן נקבע מראש על ידי חברת הנסיעות.
 • טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות – אלו הם טיולים מאורגנים המיועדים לקבוצות קטנות וסגורות המעוניינות בליווי של מדריך טיולים מקצועי ותכנות המותאם אישית לדרישות הקבוצה.
 • טיולי תמריץ – מדובר בטיולים מאורגנים ליעדים שונים בעולם, המתוכננים על ידי חברת נסיעות וכוללים ליווי של מדריך מקצועי, ומיועדים לגופים, עסקים, חברות וועדי עובדים.

מי מעדיף לטייל בעולם באמצעות טיולים מאורגנים?

במרבית המקרים, טיולים מאורגנים עשויים להתאים לאנשים אשר אינם מעוניינים לתכנן ולטייל באופן עצמאי בחו"ל, לאנשים המחפשים להכיר אנשים חדשים ולטייל בקבוצות גדולות, לאנשים שאינם דוברים אנגלית ומתקשים להסתדר בחו"ל בגפם, וכן לאנשים הרפתקניים המחפשים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת.

מהם היתרונות של טיולים מאורגנים בחו"ל?

 • מסלול ייחודי ואקזוטי – במרבית חברות הנסיעות, טיולים מאורגנים מאפשרים לכם לראות, לטעום ולחוות תרבויות רחוקות ואקזוטיות, יעדים תיירותיים ייחודיים המצריכים, יכולת תכנון והתמצאות רבה.
 • חברותא – טיולים מאורגנים לאירופה או לארצות הברית עשויים להפוך את הטיול לחוויה חברתית מהנה במיוחד, רצופת אטראקציות, הומור ואנשים מעניינים.
 • ליווי של מדריך מקצועי – טיולים מאורגנים מבטיחים לכם ליווי צמוד של מדריך מקצועי, שמכיר את היעדים התיירותיים על בוריים, ויכול לספר לכם על ההיסטוריה של האזור, על התרבות המיוחדת של המקומיים, על המבנים הארכיטקטוניים ולהעשיר את טיולכם במידע, שלרוב לא ניתן בטיול עצמאי.
 • הסדרי תחבורה פרטיים – טיול מאורגן מתוכנן כך, שהנופשים פתורים מהצורך להתנייד באמצעות תחבורה ציבורית מסובכת, אלא מקבלים אוטובוס פרטי, המסיע אותם ממקום זה למשנהו.
 • הסדרי לינה – חברות טיולים המפיקות טיולים מאורגנים לחו"ל, דואגות להסדרי לינה בבתי מלון, ולמעשה פותרות את הנופשים מן ההתעסקות המייגעת של הזמנת מלונות.
 • יעילות תיירותית – טיול מאורגן מאפשר לנופשים תוך זמן קצר לבקר במספר יעדים תיירותיים, ולהכיר את המוקדים הפופולאריים של כל יעד ויעד.
 • נוחות – טיול מאורגן מאפשר לכם נופש בחו"ל אמיתי, מבלי להתעסק כלל בענייני התכנון של הטיול, פשוט לבוא, לטייל וליהנות.

מהם החסרונות של טיולים מאורגנים לחו"ל?

 • הוצאה כספית גבוהה – טיולים מאורגנים הנם יקרים בצורה משמעותית מאשר טיולים עצמאיים, ולכן לא מתאימים לכיסו של כל נוסע.
 • סדר יום לחוץ וצפוף – ישנם טיולים מאורגנים המתוכננים כך שניתן יהיה להספיק כמה שיותר מקומות במעט זמן, עובדה ההופכת את סדר היום ללחוץ ורצוץ.
 • ביטולים ברגע האחרון – לעיתים כאשר אין די נרשמים לטיול מסוים, ייתכנו ביטולים של טיולים, עובדה העשויה לגרום לעוגמת נפש.
 • תלות בקבוצה – טיול מאורגן יוצר תלות בקבוצה ובמדריך, ואין חופש להחליט על יעדי הטיול, או לטייל באופן עצמאי ומוחלט, עובדה המהווה חיסרון בחוויה שבנסיעה לחו"ל.

טיפים מנצחים לבחירת טיול מאורגן מושלם:

 • בחרו בטיול המאורגן שמציע לכם לשלב מספר יעדים תיירותיים אקזוטיים.
 • בחרו בטיול מאורגן המכיל קבוצה הומוגנית של אנשים. נסו לבחור בקבוצה הומוגנית של אנשים לרבות: מבוגרים, צעירים, גימלאים, משפחות עם ילדים, מיטיבי לכת, ועוד, וכך תוכלו להפיק את המיטב ולהכיר אנשים חדשים המתאימים לכם.
 • המדריך הוא אחד מן המרכיבים החשובים בטיולים מאורגנים לחו"ל, חשוב שהוא יהיה בקיא בהיסטוריה, בתרבות ובשפה המקומית, וכן יהיה קשוב ומעניין, לכן תכננו פגישה עם המדריך טרם הטיול.
 • אמינות, ניסיון עשיר וותק – חברת טיולים אמינה בעלת ניסיון עשיר וותק רב תהיה מסוגלת להפיק טיולים לחו"ל מוצלחים במיוחד. לפיכך, חשוב מאוד לערוך סקר שוק לפני בחירת החברה.

לסיכום, אם אתם אנשי חברה שמחפשים הרפתקה וחוויה חד פעמית בחו"ל – טיולים מאורגנים לחו"ל הם התשובה המושלמת עבורכם.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2022

קישורים מהירים