תוכן [ הסתר ]

ממש לאחרונה צורפה ישראל לארגון העולמי OECD(Organization for Economic Co-operation and Development), ובעברית: ארגון לפיתוח ושיתוף פעולה כלכלי. כיום הארגון מונה כשלושים מדינות דמוקרטיות, ונראה כי תיירות נכנסת רבה מגיעה לישראל דווקא מן המדינות החברות בארגון, מדינות כגון גרמניה, בריטניה, שווייץ, ארה"ב ועוד מדינות רבות. הארגון מאגד בתוכו בעיקר מדינות הדוגלות בחופש ודמוקרטיה כמו גם כלכלה חופשית ומהווה עוד עדות לתהליך הגלובליזציה בעולם, תהליך שהולך ומתעצם.

חשיבות הצטרפותה של ישראל לארגון OECD טמונה ביכולתו של הארגון לספק נתונים סטטיסטיים השוואתיים בנושאים כלכליים, חברתיים, סביבתיים, מדיניים ועוד, בקנה מידה שטרם ידענו. הארגון בעצם משמש כמאגר מידע עצום המספק נתונים בקנה מידה בינלאומי, משמש כסטנדרט בינלאומי וככזה הוא בעצם משפיע על מקבלי החלטות ומעצב מדיניות.

משרד התיירות בישראל כבר התחיל להכין עצמו להצטרפות לארגון OECD העולמי. ההצטרפות לארגון OECD מאפשרת למשרד התיירות ליצור ולייצר שיתופי פעולה תיירותיים בינלאומיים והיתרונות לכך די ברורים: עוד תיירות נכנסת שתגרום לגידול בשירותי התיירות בארץ – מגידול בכוח אדם הנדרש לענפי התיירות דרך גידול במספר המלונות ועד הגדלת מספר הטיסות בישראל. ההשפעה האפשרית של כל אלה על כלכלת ישראל היא עצומה.

כרטיס תיירות חכם

העתיד כבר כאן! אומרים לנו, ואכן מסתמן מהפך עבור צרכן התיירות בצורת כרטיס חכם שכולו מיועד לצורכי תיירות. כרטיס חכם זה יהיה ממש כמו כרסיס האשראי המוכר לכולנו, וכשם שהכרטיס אשראי מקל על חיינו כך גם הכרטיס הזה עשוי להקל על חופשותינו. הכרטיס יאגור בתוכו כמות מידע גדולה שתאפשר לנו להזמין את כל שירותי התיירות הרצויים לנו.

איך עובד הכרטיס החכם ?

ובכן, אנחנו נבצע הזמנות לטיסה, מלון, רכב וכו' דרך האינטרנט תוך שהכרטיס נמצא בכונן המחשב האישי שלנו, הוא יטען את נתונינו ונתוני ההזמנות שלנו.

משנצא לחופשה נוכל לקבל את הכרטיס טיסה שלנו מכונן הנמצא בשדה התעופה, לא נזדקק לשירותי פדידי הקבלה מאחר ונכניס את הכרטיס לכונן בבואנו למלון, הכרטיס יכניס אותנו לחדרנו במלון וכך גם בחברת השכרת הרכב.

מה שיפה בכרטיס הזה זוו העובדה שהוא יכיל את הפרטים האישיים שלנו, העדפותינו וטעמינו. פרטים אלו יועברו לנותני השירותים התיירותיים שאליהם אנו מגיעים ואלה יתפרו לנו שירות/מוצר תיירותי המתאים בול לצרכינו ולהעדפותינו. כך לדוגמא יחכו לנו במיני בר במלון רק החטיפים והמשקאות האהובים עלינו ולא נצטרך להסתפק בחטיף פחות אהוב המביט אלינו מן המיני בר ברגעים שהרעב תוקף אותנו לפתע ואין לנו כוח לצאת את החדר.

טכנולוגיה זו, או לפחות חלק ממנה, הוצגה ב- WTM, יריד התיירות העולמי, בלונדון, על ידי חברת ACT. חברה המתמחה בפיתוח טכנולוגי עבור ענפי התיירות השונים.

הכרטיס הזה עשוי לחסוך לנו עמידה בתורים לאטראקציות תיירותיות וטיסות, בדלפקי הקבלה וזמן יקר.

הבעייתיות של כרטיס חכם זה, כמו הבעייתיות בהפתחויות טכנולוגיות רבות, זה עיניין הפרטיות. הפרטים שלנו הכוללים פרטים אישיים, העדפות אישיות ועוד - יהיו נגישים מאוד לגופים רבים והם עשויים להגיע לאו דווקא לידיים הנכונות.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2022

קישורים מהירים