השכרת רכב בחו"ל

תוכן [ הסתר ]
הרץהמאמר נכתב כמאמר אורח באדיבות הרץ ישראל: השכרת רכב בחו"ל.

כיום חברות רבות להשכרת רכב בישראל מציעות גם את שירותיהן עבור הישראלי להשכרת רכב בחו"ל. שוק זה רק הולך ומתפתח עם הזמן, כך שיותר ויותר ישראלים משתמשים בחברות ישראליות לצורך השכרת רכב בחו"ל. באופן כללי ניתן לומר כי הישראלים מעדיפים לנסוע לחו"ל כשהם יודעים כי מחכה להם רכב איתו יוכלו לטייל ומעדיפים פחות להשתמש בתחבורה הציבורית הקיימת במדינת היעד. השכרת רכב בחו''ל מעניקה לתייר יותר חופש בניידות שלו ומאפשרת לטייל בחופשיות ללא תלות בתחבורה ציבורית.

יתרונות השכרת רכב בחו"ל

יש כמה יתרונות ברורים להעדפתם של ישראלים רבים לבחור בהשכרת רכב בחו"ל: ישראלים המשכירים רכב בחו"ל על פי רוב שוכרים רכבים משופרים ומתקדמים יותר מאילו אשר מחזיקים בבית. כמו כן, העובדה כי חברות השכרת רכב בחו"ל נוטות להחזיק ולהשכיר רכבים חדישים שכן חברות להשכרת רכב מחליפות את צי המכויות שלהם כמעט מדי שנה ומאפשרת לנו השוכרים להנות מחוויית נהיגה ברמה אחרת, או לפחות כזו השונה מן החוויה של הסובארו 94 שמחכה לנו בחניית הבית.

יתרון נוסף של השכרת רכב הוא הניידות. כשמשתמשים בשירותי השכרת רכב בחו"ל נחסך מעימנו התיירים הצורך לסחוב את המזוודות שלנו ממקום למקום, מתחנת אוטובוס אחת למשנה. באופן כזה אין תלות בלוחות זמנים של התחבורה הציבורית. בנוסף ניתן לעשות כמה עצירות שרק נבחר, במקום שבו נבחר למשך כמה זמן שנחפוץ. בקיצור השכרת רכב בחו"ל מאפשרת לנו להיות ספונטניים וגמישים ביחס לתוואי הטיול שלנו, לקצב הטיול ואף ולאופיו של הטיול.

כעת השאלה שנשאלת היא האם לבצע הזמנה של השכרת רכב בחו"ל מחברות השכרת רכב בארץ או שמא דווקא אצל חברות להשכרת רכב בחו"ל ? ובכן התשובה איננה חד משמעית וזה מכמה סיבות עיקריות. חברות נסיעות רבות מציעות דילים של טיסה פלוס מלון פלוס רכב למשך הטיול במחירים אטרקטיביים. סיבה נוספת מדוע כדאי להזמין בארץ רכב טמונה בנוחות: חברות ישראליות גדולות וידועות להשכרת רכב בחו"ל יתנו לנו את השקט הנפשי והביטחון כי אכן יכחה לנו הרכב המבוקש בתחנת האיסוף בזמן המבוקש ולא צריך לדאוג. כמו כן חברות ישראליות רבות השכרת רכב בחו"ל יכולות לחלק לנו את התשלומים כך שיהיה לנו נוח ויסתדר עם התקציב שייעדנו לטיול.

השפה גם כן יכולה להוות מכשול. השכרת רכב בחו"ל מחברות בארץ יחסכו לכם את הצורך בלשבור את השיניים באנגלית בעוד אתם מזמינים רכב מחברה להשכרת רכב בחו"ל מחברה במדינת היעד.

חברות ישראליות להשכרת רכב בחו"ל ייטו לחשוף בפניכם את כל המחיר הכרוך בהשכרת רכב כולל ביטוחים, מיסים וכו' ואילו חברות זרות להשכרת רכב בחו"ל עשויות להוסיף לכם את התוספות הללו רק בסוף וכך תיהיו מעט מופתעים מן המחיר ואתם עשויים לחרוג מן התקציב שייעדתם לטיול.

זכרו! השכרת רכב זהו עיניין שראוי לתת עליו את הדעת כשמדברים על תיירות. יש כמה וכמה דברים שכדאי לדעת ומומלץ לברר בטרם מחליטים על חברת השכרת רכב זו או אחרת.

  • בקשו והתעקשו על שמירת העתק של חוזה השכירות.
  • בטרם אתם עוזבים את נציג חברת השכרת הרכב ודאו כי אתם ערכתם היכרות מקיפה עם הרכב וכי הכל ברור לחלוטין.
  • אל תשכחו לשאול מהו סוג הדלק הדרוש לאוטו השכור ובידקו כי מיכל הדלק מלא. מקובל גם להחזיר את הרכב עם מיכל מלא – חברות השכרה מסויימות גובות תשלום נוסף משוכרים שהחזירו את הרכב ללא דלק.
  • רוב חברות השכרת הרכב מציעות שירותי חילוץ לעת הצורך – ודאו עם חברת השכרת רכב בה בחרתם כי אכן קיימת האפשרות לשירותי חילוץ וכי יש בידיכם את כל הפרטים הנחוצים ליצירת קשר.
  • בארץ נושא הביטוח שונה ממדינות אחרות, כשמדובר על השכרת רכב בארץ חברת השכרת הרכב היא זו שמספקת לשוכר את הביטוח והביטוח חל על כל נהג אחר ברכב, במידה והוא מעל גיל 21.
  • כדאי מאוד לבדוק מהו טיבו של הביטוח אותו מציעה חברת השכרת הרכב, השתדלו כי הביטוח יהיה כמה שיותר מקיף ומכסה כמה שיותר מצבים.
  • חוזה השכרת הרכב יכתב, אם לא נאמר אחרת, על שם נהג אחד, השוכר. במידה וקיימת האפשרות שעוד נהגים בגילאים הנמוכים מגיל 21 ינהגו על הרכב השכור רצוי מאוד ליידע את חברת השכרת הרכב. הסיבה לכך טמונה בהסדרת ביטוחים לנהג הצעיר הנוסף. דבר שכמובן יגרור תשלום נוסף.

אתרים נוספים: תמיר רטנל, אוטו שי, הרץ, Avis, carrentals.com.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2022

קישורים מהירים