תוכן [ הסתר ]

טיול לאוסטרליה הוא טיול חלומי ואקזוטי באחת מן היבשות המרתקות ביותר בעולם המציעה למטיילים בה תרבות עשירה, היסטוריה מרתקת, נופים עוצרי נשימה של חופים, מדבריות ויערות גשם ומבחר רחב של יונקים, זוחלים, ציפורים, דגים ובעלי חיים נדירים. מחפשים טיולים מאורגנים מעולם אחר? במדריך הבא, יוכלו הגולשים לקרוא מידע אודות יבשת אוסטרליה וכיצד יש לתכנן טיול לאוסטרליה.

כמה מילים על יבשת אוסטרליה

אוסטרליה היא היבשת הקטנה ביותר בעולם, המשתרעת על שטח של כ – 7.7 מיליון קמ"ר. יבשת אוסטרליה הממוקמת דרומית מזרחית ליבשת אסיה הינה מונרכיה חוקתית המהווה חלק מממלכת בריטניה הגדולה ומאגדת לתוכה שתי טריטוריות (מחוז הבירה והטריטוריה הצפונית) ושש מדינות (קווינסלנד, ויקטוריה, ניו סאות' ויילס, אוסטרליה הדרומית, טסמניה ואוסטרליה המערבית). עיר הבירה של היבשת היא לא אחרת מאשר העיר קנברה. הרכב האוכלוסייה של תושבי היבשת הינו רב גוני וכולל תושבים ממוצא בריטי, אבוריג'יני, אירי, הולנדי, טורקי, לבנוני ואסייתי.

מבחינה גיאוגרפית ניתן לחלק את יבשת אוסטרליה לארבע חלקים עיקריים: אזור החופים הממוקם בשולי היבשת המישוריים, אזור המדבריות המערבי, האזור המזרחי המישורי החקלאי ואזור רכס ההרים העובר מצפון לדרום וחוצץ בין מזרח למערב אוסטרליה. האקלים האוסטרלי הינו מגוון ועשוי להשתנות מאזור לאזור כאשר חלקו מתאפיין באקלים מדברי, חלקו מתאפיין באקלים טרופי ובחלקו מתאפיין באקלים של סוואנה.

מבחינה היסטורית תושביה הראשונים של היבשת היו אבות האבוריג'ינים אשר הגיעו אל היבשת מאזור דרום מזרח אסיה. האבוריג'ינים שלטו ביבשת למשך כ – 50,000 שנה עד להגעתם של משלחות המחקר מאירופה לתחומי היבשת במאה ה – 17. בשנת 1770 הכריז ג'יימס קוק האנגלי על חזקה בריטית על שני שלישים מהיבשת זאת בעקבות איבוד המושבות ביבשת אמריקה.

טיול לאוסטרליה טומן בחובו את כל המעלות הללו ועוד.

תכנון טיול לאוסטרליה

תכנון טיול לאוסטרליה וניו זינלנד הוא צעד מתבקש לכל תייר ישראלי ממוצע המעוניין לעשות טיול לאוסטרליה וליהנות מכל האטראקציות, הנופים, החופים ופלאי הטבע שיש לה להציע למבקרים בה.

אם ברצונכם לתכנן טיול לאוסטרליה בצורה מקצועית וטובה, אנו ממליצים לכם לעקוב אחר ההמלצות הבאות:

  • אופי הטיול – השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם טרם תכנון טיול לאוסטרליה היא האם ברצונכם לחוות טיול בעל אופי אורבאני עירוני או שמא ברצונכם לחוות טיול בעל אופי תרמילאי והרפתקני. שאלה זו למעשה תסייע לכם לנתב את טיולכם באוסטרליה אל עבר האפיק המתאים לכם.
  • תקופת הטיול – כמו בכל יעד אחר בעולם גם טיול לאוסטרליה מחייב חשיבה על עונות וזמנים נוחים לטיול ביבשת. באופן כללי בשל מיקומה של היבשת עונותיה הפוכות לשלנו, כך שהקיץ האוסטרלי מתחיל בחודש דצמבר, הסתיו מתחיל בחודש מרץ והחורף מתחיל בחודשי יולי ויוני ואילו חודש ספטמבר מבשר על בואו של האביב. עונת הטיולים לאוסטרליה עשויה להשתנות מאזור לאזור, כאשר חודשי הטיול המומלצים באזור הצפוני של היבשת הוא בין החודשים מאי עד ספטמבר בהם מזג האוויר הוא גשום אך נעים או בין החודשים נובמבר לאפריל, בהם מזג האוויר הינו גשום אך חם. באזור סידני ומלבורן ניתן לטייל במשך כל חודשי השנה מלבד החודשים יוני ואוגוסט בהם קר וגשום. באזור המרכז המדברי מומלץ לטייל בין החודשים אוקטובר עד דצמבר או מרס עד מאי, מלבד חודשי ינואר ופברואר החמים מנשוא. אם החלטתם לקפוץ לטסמניה אנו ממליצים לכם לבקר בין החודשים אוקטובר ועד מרס.
  • תכנון מסלול טיול לאוסטרליה – בדומה לדרום אמריקה גם ביבשת האוסטרלית ישנם מספר מסלולי טיול לאוסטרליה מומלצים. כאשר אנו ממליצים לכם לתכנן את טיולכם לפי צירי הכבישים החוצים את אוסטרליה לאורכה ולרוחבה. מסלולי טיול לאוסטרליה מומלצים: מאזור בריסביין אל אזור קיירנס (שם תוכלו לראות את מפרצי וויטסנדיי, איי פרייזר, חוף הזהב, שונית מאקיי, שונית סווין, מפרצי וחופי רוק המפטון), מאזור סידני אל אזור בריסביין (תוכלו לבקר בשמורת אוקסלי, בביירון ביי, בשמורת פסגו ברינגטון ובחוף מפרץ קופס), מאזור דארווין אל אזור קיירנס, מאזור דארווין לאזור אדלייד, טסמניה, קווינסלנד, שמורת הקאקדו, מחוז קימברלי ועוד.
  • אתרי חובה לכל טיול לאוסטרליה – איירס רוק, דארווין, קנברה, הובארט, אדלייד, סידני, גרייט ברייר ריף, מלבורן, בריסביין פרת', קיירנס ועוד.
  • אטראקציות באוסטרליה – אוסטרליה היא יבשת מרתקת המלאה באטראקציות אקסטרים כגון: טיפוס הרים, גלישה, צלילה, ועוד. כאשר אחד הנושאים המרתקים ביבשת הוא מגוון בעלי החיים, החיות והצמחים הנדירים הגדלים בתחומי היבשת, כגון: דוב הקואלה, כלב הדינגו, קנגורו, טורפי הכיס, ברווזן, וומבט, פוסום, וומבט, דובי נמלים, נומבט, שד טסמני, ציפורי שיר ועופות למיניהם, מיני דגים, אלמוגים, וכן מיני טורפים כגון: תנינים ונחשים ומיני עכבישים ועקרבים ארסיים.
  • ויזה לאוסטרליה – אם החלטתם לשים פעמיכם אל עבר יבשת אוסטרליה המרוחקת מוטב כי תדאגו להוציא ויזה לאוסטרליה מהארץ וטרם טיסתכם, שכן האוסטרלים ידועים כדחייני בקשות ויזת טיול לאוסטרליה של ישראליים מחו"ל. לעומת זאת אם החלטתם להוסיף יעד בשרשרת ולעשות גם טיול לניו זילנד תוכלו לקבל בצורה אוטומטית עם נחיתתכם ויזה לשהות של עד שלושה חודשים שהם די והותר (אם כי כל הארכה נוספת תעלה לכם 80 דולרים ניו זילנדים בעבור כל חודש נוסף של שהיה באזור, מילוי טפסים, דרכון בתוקף ואישור מהבנק על כך שיש בידכם כאלף דולרים ניו זילנדים לפחות.
  • חיסונים לאוסטרליה – באופן כללי, אוסטרליה היא מדינה מערבית עם שירותי בריאות מתקדמים, כך שלא צריך לדאוג יותר מדי, אולם תמיד מומלץ להתחסן מפני צהבת A וB וכן טטנוס. כמו כן, חשוב לציין כי אוסטרליה היא יבשת בעלת ריכוז גבוהה של בעלי חיים, זוחלים וחרקים ארסיים וטורפים המסוכנים לאדם ולכן מוטב להצטייד בביטוח בריאות לחו"ל, על כל צרה שלא תבוא.
  • טיסה לאוסטרליה – לאחר שהחלטתם על אופיו של מסלול הטיול הרצוי וביררתם את עונות הטיול המומלצות לשהייה באוסטרליה, אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק קטן טרם רכישת כרטיסי הטיסה וכן וודאו מהי התקופה המקסימאלית לרכישת כרטיס טיסה פתוח ומהן עלויות השינוי באשר לתאריכי הטיסה ויעדי הטיסה.
  • עלות טיול לאוסטרליה – הגענו לשלב הכי פחות מזהיר בטיול – שלב בירור עלויות השהות של טיול לאוסטרליה. ובכן, בכדי לענות על תשובה זו עליכם להפריד בין עלויות של טיול מאורגן לניו זילנד ואוסטרליה לבין עלויות של טיול לאוסטרליה תרמילאי. שכן עלותו של טיול מאורגן לאוסטרליה וניו זילנד למשך חודש ימים מסתכמת ב - 8,925 דולרים ואילו טיול לאוסטרליה וניו זילנד של תרמילאים הנמשך כחצי שנה מסתכם בכ – 50,000 אלף שקלים בממוצע (בלי עלויות כרטיס הטיסה לאוסטרליה המסתכם בכ - 1,800 דולר.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2021

קישורים מהירים