תוכן [ הסתר ]

טיול לדרום אמריקה, הפך לאחד מיעדי החובה האהובים על התרמילאים הישראלים הצעירים, שזה עתה השתחררו מהצבא ומעוניינים לצאת בסערה אל הטיול הגדול. קסמה של היבשת הלטינית הקצבית והססגונית, טמון בשפע הנופים והאטראקציות שהיא מציעה למטיילים בה, במגוון התרבויות המרתקות, באוכל ובאנשים הלבביים והחמים המצויים בה, המבטיחים לכם מסע הרפתקני, חוויתי ובלתי נשכח ביבשת הנדירה.

במדריך לדרום אמריקה זה, תוכלו למצוא את כל המידע המקצועי הדרוש לכם בכדי לתכנן טיול לדרום אמריקה הרפתקני, מסעיר ומהנה.

על יבשת דרום אמריקה

דרום אמריקה היא היבשת הרביעית בגודלה בעולם, השוכנת בחצי הכדור המערבי - דרומית ליבשת אמריקה הצפונית בין האוקיינוס האטלנטי לבין האוקיינוס השקט והים הקריבי. יבשת דרום אמריקה, ששטחה מוערך בכ – 17,840,00 קילומטרים מרובעים, כוללת בתוכה שלוש טריטוריות עצמאיות והן: גינאה הצרפתית, איי פוקלנד, איי סנדוויץ'' ואיי ג'ורג'יה הדרומיים, וכן שתיים עשר מדינות עצמאיות, ביניהן: פרו, אורוגוואי, ברזיל, סורינאם, קולומביה, צ'ילה, אקוודור, בוליביה, ונצואלה, גינאה, פרגוואי וארגנטינה, כאשר המדינה הגדולה ביותר ביבשת, הן מבחינת אוכלוסייה והן מבחינת שטח, היא ברזיל.

את יבשת דרום אמריקה נהוג לחלק לשלושה אזורים עיקריים:החרוט הדרומי (הכולל את המדינות: ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל ואורוגוואי), הגינאיות והמדינות האנדיות (הכוללות את בוליביה, פרו ואקוודור).

טיול לדרום אמריקה הוא חוויה מרתקת מאין כמוה, המציע לתרמילאים ולמטיילים שילוב נדיר בין התרבות הלטינית, האינדיאנית והאפריקאית, נופים עוצרי נשימה של ג'ונגלים וקרחונים, אוכל טוב ואנשים מקסימים.

תכנון טיול לדרום אמריקה

כמו בכל דבר בחיים ובייחוד כשמדובר על טיול ארוך, תכנון שווה הכול. לכן לא משנה אם אתם חסידי הספונטניות והשנטי, כדאי שתצרו לעצמכם מסגרת מגובשת ובסיסית של טיול לדרום אמריקה, בכדי שתוכלו ליהנות ולראות את יופייה וקסמה האמיתי של אמריקה הדרומית.

תכנון טיול לדרום אמריקה, צריך להיעשות עוד בארץ, תוך התחשבות ביעדים החשובים שמציעה כל מדינה ומדינה, תוך התייחסות ליעדים בהם תרצו לבקר, האטראקציות והעונות המומלצות לטיול ( כך שתוכלו לנצל את שהותכם עד תום וליהנות ממזג אוויר נוח ושקט).

דגשים בהם יש להתחשב בעת תכנון טיול לדרום אמריקה:

 • תאריך יציאה מתוכנן וזמן טיול משוערך - דבר ראשון בתכנון הטיול ליבשת הוא כאמור קביעת התאריך של טיסה לדרום אמריקה ושערוך תקופת שהותכם בדרום אמריקה. בהתאם לשני קריטריונים אלו, תוכלו לתכנן טוב יותר את מסלול הטיול שלכם, כך למשל: זוג החפץ לטייל במשך חודש ימים בדרום אמריקה לעומת זוג תרמילאים החפצים לטייל במשך שמונה חודשים ביבשת יתכננו מסלול טיול שונה לחלוטין, וודאי לא יוכלו לבקר בכל המקומות ביבשת. לכן, חשוב להחליט מבעוד מועד על תאריך היציאה מהארץ ועל תקופת השהות המשוערכת בדרום אמריקה.
 • מסלול דרום אמריקה - נכון, מסלול הטיול עתיד להשתנות פעמים רבות במהלך השהייה שלכם בדרום אמריקה, אולם חשוב מאוד ליצור מסגרת כללית של יעדי הטיול כגון: באיזה יעד כדאי להתחיל את הטיול? באילו מדינות ברצונכם לבקר ולכמה זמן? מהן העונות המומלצות לטיול בדרום אמריקה ביעדים בהם בחרתם לשהות?. כמו כן, אנו ממליצים לשמוע המלצות על אכסניות טובות מפי טיילים מקצועיים וחברים קרובים ששהו בדרום אמריקה, שיוכלו לתת לכם פרטים על דרכי הגעה אל מקומות לינה מומלצים ליעד הראשון בו תחליטו לנחות (כך שלא תהיינה לכם בעיות).

את מסלול הטיול תוכלו לקבוע בהתאם לעונות המומלצות ביותר לטיול ביעדים השונים בדרום אמריקה, כאשר באופן כללי ישנם שני גלי טיול עיקריים בדרום אמריקה: הגל העולה והגל היורד.

 • הגל העולה – "הגל העולה" מתחיל בין חודש נובמבר לחודש דצמבר, כשיעד הנחיתה המומלץ הוא בירת ארגנטינה הלא היא בואנוס איירס או לחילופין בירת צ'ילה סנטיאגו (באופן אישי, אני מעדיפה את בואנוס התוססת על סנטיאגו המפחידה). היעדים הבאים בטיול יהיו בסדר הבא: פטגוניה וארץ האש, אושוויה, בואנוס איירס, איגווסו, ברזיל – ריו, בוליביה, פרו ולסיים בקולומביה.
 • הגל היורד – "הגל היורד" מתחיל בין חודש יולי לחודש אוגוסט, כאשר יעד הנחיתה הוא בירת אקוודור הלא היא קיטו או לחילופין בירת פרו – לימה. היעדים הבאים המומלצים בטיול הם: אקוודור, גלפגוס (אם יש לכם די כסף), פרו, בוליביה, ארגנטינה או צפון צ'ילה, פטגוניה וארץ האש, בואנוס איירס, איגוואסו, ברזיל והיעד האחרון קולומביה.
 • טיסה לדרום אמריקה - לאחר שהחלטתם על מסלול הטיול הרצוי, תוכלו להזמין את כרטיס הטיסה לדרום אמריקה וכן ואוצ'ר לטיסות פנימיות בדרום אמריקה (במקרה ואתם לחוצים בזמן או אם יש לכם הרבה כסף לבזבז). עליכם להחליט עם איזו חברה תרצו לטוס כדי להתחיל ברגל ימין את טיול לדרום אמריקה, כאשר כיום עומדות בפניכם אופציות רבות: אל על, ארקיע, איבריה, KLM, TAM, אליטליה, אייר פראנס ועוד. מעבר לכך, תצטרכו לקבוע את יעד הנחיתה ואת יעד החזרה ולכן מוטב להתאים זאת למסלול הטיול שלכם. אנו ממליצים לכם לקנות כרטיס פתוח (למועד האחרון שניתן לכרטס) ולהזיז את תאריך החזרה כחודשיים לפני חזרתכם ארצה (אני ממליצה על איבריה, חברת תעופה ספרדית אמינה, שיש לה פזורה של סניפים ברחבי דרום אמריקה, המבטיחים לכם שירות אישי בחו"ל, ללא טלפונים וכאבי ראש מיותרים).
 • ויזה למדינות דרום אמריקה - מה שנפלא בטיול לדרום אמריקה הוא העובדה כי ניתן לקבל ויזה אוטומטית של בין חודש ימים לשלושה חודשים למדינה המבוקשת ללא ריאיון בשגרירות ומבלי להוציא הרבה כסף.
 • חיסונים לדרום אמריקה - טרם יציאתכם אל טיול לדרום אמריקה הקפידו לעשות את החיסונים הדרושים כחודש וחצי לפני הטיסה, על כל צרה שלא תבוא. כל שעליכם לעשות הוא לשאול בקופת החולים אליה אתם שייכים אילו חיסונים עליכם לעשות, היכן (מרפאות למטייל) ובאילו הפרשים (בדרך כלל החיסונים הדרושים הם: דלקת כבד מסוג A, קדחת צהובה, דלקת כבד מסוג B, טטנוס, טייפואיד ומומלץ גם חיסון נגד כלבת).
 • ביטוח רפואי לדרום אמריקה – טיול לדרום אמריקה הוא הרפתקה שבחלקה עלולה להיות מסוכנת עד כדי אובדן חיים, לפיכך אנו ממליצים לא לזלזל בכך ולעשות ביטוח רפואי טוב, שתוכלו לטייל בראש שקט, תחת הידיעה שיש מי שיבוא להצילכם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי, ניתוח או חילוץ.
 • הרצאות דרום אמריקה - המלצה אישית שלי, גשו לאחד ממרכזי "למטייל" בדיזינגוף סנטר ולכו להרצאה על דרום אמריקה, הדבר יעניק לכם מושג בסיסי על הנופים, האנשים והיעדים בהם הכי מומלץ לבקר בעת טיול לדרום אמריקה.
 • ציוד דרום אמריקה - במידה ואתם יוצאים לטיול תרמילאים בדרום אמריקה אנו ממליצים לכם להצטייד במוצ'ילה (תיק שק גדול), שק שינה טוב (המתאים לתנאי קור קיצוניים), נעלי הרים, גזיה, אוהל (אפשר גם לרכוש שם), לבנים, גרביים חמים, בגדי חורף וקיץ בסיסיים, תרופות ועזרה ראשונה ומוצרי היגיינה. זכרו, תוכלו למלא את המוצ'ילה במשקל של עד 20 קילו. לעומת זאת, אם הנכם טסים במסגרת של טיולים מאורגנים לדרום אמריקה, תוכלו לקחת מזוודה עם ציוד רגיל.
 • מפות דרום אמריקה - אל תשכחו להצטייד במדריך טוב על היבשת הדגולה ובמפה עדכנית של דרום אמריקה טרם יציאתכם אל טיול לדרום אמריקה.
 • כמה עולה טיול לדרום אמריקה? הגענו לשאלת השאלות: אז כמה באמת עולה טיול לדרום אמריקה? ובכן, אופי הטיול בהכרח מכתיב את הוצאותיו. כך למשל טיולים מאורגנים לדרום אמריקה, עשויים להיות יקרים אולם תקופת השהות הקצרה תהא זולה בצורה משמעותית מאשר טיול תרמילאים של שמונה חודשים. כמו כן, ישנם תרמילאים המרשים לעצמם להתפנק במלונות ויש תרמילאים הישנים באכסניות זולות בלבד ומבשלים לעצמם אוכל, כך שהמחיר משתנה. באופן כללי, טיול תרמילאים של שמונה חודשים יכול להגיע לסכום של: 45,000 ₪ (אז תתחילו לחסוך!!) ואילו טיול מאורגן לדרום אמריקה (ל – 35 יום) עולה 38,323 ₪.

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה

אם ברצונכם לתור את דרום אמריקה לתקופה יחסית קצרה בהספק מרבי ובנוחות מקסימאלית לצידו של מדריך ומאבטח ישראלי מלווה, תחבורה מאורגנת, טיסות פנימיות ומלונות ברמה גבוהה, תוך היכרות עם מספר יעדי תיירות מובילים במדינות דרום אמריקה, תוכלו לעשות זאת באמצעות חברות המתמחות בתכנון טיולים מאורגנים לדרום אמריקה.

אין ספק כי טיול לדרום אמריקה מאורגן מציע חוויה אחרת מאשר טיול תרמילאים, אך הוא מאפשר ליהנות מנופיה המרהיבים של דרום אמריקה בתנאים מקסימאליים ובראש שקט.

לסיכום, אם ברצונכם לטוס ליעד אקזוטי, פראי, תוסס וקצבי המציע שפע של נופים, אנשים ותרבויות קדומות ומרתקות טיול לדרום אמריקה הוא היעד המושלם עבורכם.

נושאים חשובים


אטרקציות באילת

אין כל כך הרבה טעם לנסוע כל כך רחוק רק כדי לעבור את אותן חוויות מוכרות ושגרתיות שיש לנו ליד הבית. הנה מספר אטרקציות באילת מוצלחות במיוחד שייחודיות לאי

לקריאה נוספת

אכסניות באילת

מדריך אכסניות באילת זה יעזור לכם אם אתם מחפשים מקום זול לישון בו באילת. אם אתם מחפשים משהו יותר ברמה.

לקריאה נוספת

מסיבות באילת

אז הגעתם לאילת ואתם מחפשים לעשות יום כיף עם מסיבות באילת בהן תבלו את כל הלילה? אספנו עבורכם את המסיבות החמות ביותר.

לקריאה נוספת

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת הינו אתר אקולוגי ייחודי מסוגו בארץ ובעולם. בחוף ים קסום ניתן לפגוש בקבוצת דולפינים מסוג "אף הבקבוק" המנהלת בחוף שגרת חיים.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

פורטל תיירות

כל הזכויות שמורות © 2013-2021

קישורים מהירים